Mladší dorostenci smetli Kutnou Horu, suverénně jí nasázeli čtyři desítky gólů

II. liga mladších dorostenců

Suverénním způsobem dokráčeli k sedmému vítězství v řadě strakoničtí mladší dorostenci. V 9. kole druhé ligy v sobotu 18. listopadu doma deklasovali poslední Kutnou Horu 41:16 (19:8).

Zápas měl od začátku jasný průběh, ze stavu 0:1 udělali domácí ve 12. minutě už 10:1. Do přestávky narostl rozdíl ve skóre na jedenáct gólů. I po obrátce se domácí hráči bavili házenou a skóre tak nadále utěšeně narůstalo. Ve 47. minutě už byl rozdíl mezi týmy dvacet branek (stav 32:12). Jihočeši nakonec docílili v 57. minutě čtyř desítek gólů a pátou desítku načali ještě v poslední minutě. Domácí odehráli celý zápas v tempu.

Komentář trenéra Davida Bičištěho: „Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce jsme neočekávali nic jiného než povinné dva body. Náš přístup byl mnohem lepší než v předchozích zápasech s papírově slabšími soupeři. Měli jsme nasazení a chuť po celou dobu zápasu a soupeři jsme téměř nic nedovolili. Díky velkému rozdílu jsme měli možnost protočit hráče na různých postech i jiné varianty obrany. Pochvalu za přístup zaslouží celý tým. Rád bych vyzdvihl výkon Davida Večeři v obranné fázi, kde dokázal zajišťovat spoluhráče a předvedl důraz, který v obraně chceme mít.“

FAKTA

II. liga mladších dorostenců – 9. kolo: Strakonice – Kutná Hora 41:16 (19:8). Branky: L. Bilík 8, Hokr 5 (1), Hrdlička 4 (1), Vršecký, Kobliha, Hromádka, Korec 4, Halačka, Levý, M. Vondra 2, Kučera 1 (1), Večeřa 1 – Hanuš 6 (1). Rozhodčí: Hájek, Jakubů. Vyloučení: 1:1. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 3:2. Diváků: 105.