Mladší dorostenky padly doma (hráno v Milevsku) s Kunovicemi

Osm mladých házenkářek, které vychoval milevský klub, aktuálně nastupuje v první lize mladších dorostenek za Strakonice. A protože strakonický oddíl řeší – stejně jako snad každý klub – rovněž problémy s obsazením své haly, odehrály dorostenky první domácí utkání nové sezony proti Kunovicím právě v Milevsku.

TJ ČZ HBC Strakonice 1921 – SHK Kunovice 14:25

Strakonická děvčata v prvním kole vyhrála v Chebu 27:18 a cenný zisk bodů chtěla potvrdit také „doma“ v Milevsku proti Kunovicím. To se ale svěřenkyním strakonického kouče Matěje Haranta především vinou prospané druhé půle plné laciných ztrát a inkasovaných gólů z trháků nepovedlo. Všechny domácí zápasy Strakonice hrát v Milevsku nebudou. Zatím je domluveno ještě utkání pátého kola proti Olomouci (sobota, 2. října). Členky Handball clubu se nicméně chystají jezdit povzbuzovat své bývalé hráčky i na zápasy do Strakonic. Z jihočeských klubů tuto celostátní nejvyšší soutěž mladších dorostenek hrají Strakonice, Písek a Jindřichův Hradec.

Sestava a branky Strakonic: Nárovcová, Stranevová, Klejnová 4, Benešová, Harantová 3/1, Matějková, Bočanová, Remešová, Čunátová 2, Koňáková 2, Kreuzerová, Tůmová, Horažďovská 3/2, Volfová.
Sestava a branky Kunovic: Bartošíková, Zezulová 3, Ťuhýčková, Kočí 5/1, Junaštíková 1, Fišnerová, Fojtíková, Slunečková 4, Maurerová 1, Machálková 6/1, Mrkvová 5, Pechalová.

Rozhodčí: Pražák – Hladký.

Zdroj: Milevské noviny