Mladší dorostenky prohrály s Mostem B, Nela Švecová se blýskla 19 brankami

II. liga mladších dorostenek

Mladší dorostenky HBC Strakonice 1921 odjížděly na předehrávku 10. kola druhé ligy proti záloze Mostu ve čtvrtek 16. listopadu. Nevyšel jim první poločas, ale ten druhý těsně vyhrály. Nakonec tak padly 33:43 (12:23) a v tabulce tak mají na desátém místě stále čtyři body.

Jihočeský tým šel do utkání s vědomím, že většina hráček bude hned druhý den ráno nastupovat v Chebu v důležité kvalifikaci o Žákovskou ligu starších žákyň. Zejména z tohoto důvodu dostaly významnější zápasové zatížení čtyři věkově mladší dorostenky, zatímco zbytek týmu, který tvoří starší žákyně, se pravidelně střídal, a to zejména s cílem pošetřit síly na další den.

Komentář trenérky Evy Krausové: „Se soupeřkami jsme držely krok pouze v samotném úvodu utkání. Pak jsme postupně začaly ztrácet, a to zejména díky kvalitní mostecké střelbě ze středních a větších vzdáleností, kterou jsme bohužel nedokázaly pokrýt. Rozdíl ve skóre plíživě narůstal až na poločasových jedenáct branek. Ve druhém dějství se taktovky utkání výrazně ujala Nela Švecová, která svou přesnou střelbou z větších vzdáleností nedávala mostecké brankářce šanci. Zejména díky její střelecké chuti jsme druhý poločas těsně vyhrály a zápas tak skončil rozdílem deseti gólů. Střelecký účet Nely Švecové se nakonec zastavil na čísle 19 branek, což je proti soupeři těchto kvalit rozhodně úctyhodný výkon.“

FAKTA

II. liga mladších dorostenek – 10. kolo: Most B – Strakonice 43:33 (23:12). Branky: Štefancová 9 – N. Švecová 19 (1), E. Remešová 5, Moravcová 2 (1), Hejtmánková, Kozáková 2, Vršecká, Kreuzerová, Němcová 1. Rozhodčí: Pešek, Matis. Vyloučení: 1:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:2. Diváků: 32.