Muži brali s Kopřivnicí bod, díky kterému už nejsou poslední

Opět parádní zápletka! I podruhé na jaře s bodovým ziskem, tentokrát jednobodovým. Strakoničtí muži remizovali v 15. kole nejvyšší soutěže doma s šestou Kopřivnicí 27:27 (10:15), získali desátý bod a odpoutali se díky tomu z posledního místa tabulky. Na něj spadlo s jednobodovou ztrátou Nové Veselí.

Jihočeši od začátku prohrávali, ve 12. minutě už rozdílem tří branek (3:6). Do poločasu manko narostlo na pět gólů, když domácí ztráceli hlavně kvůli neproměněným vyloženým šancím. Navíc hosté předváděli důraznou obranu. Po změně stran soupeř hned své vedení ještě navýšil na 16:10, ale potom Strakoničtí předvedli stejnou stíhací jízdu jako týden předtím proti Zubří. Takže ve 48. minutě Tomáš Nejdl vyrovnával na 21:21.

V 50. minutě poslal Strakonické poprvé do vedení Zbíral (23:22) a pět minut po něm Tomáš Nejdl zvyšoval na dvoubrankový rozdíl (26:24). Jihočeši byli na koni a šli za vítězstvím. Mezi tyčemi totiž opět čaroval Jareš a defenziva také šlapala na plné obrátky. V 57. minutě to bylo ještě o dva góly po trefě Matoušíka (27:25), jenže po dvou chybách mužstvo inkasovalo. Vyrovnání zařídil z trháku Hanus 49 vteřin před závěrečnou sirénou.

Zbylý čas strávili v útoku domácí, jenže akci zakončenou vítěznou brankou vymyslet nedokázali. Po čase ještě měl volný hod kapitán Mošovský, trefil však jen břevno, a tak zůstalo u dělby bodů. Fanoušci viděli další parádní bitvu. Ztráta bodu ale přece jen mrzela… Směrem dopředu se prosazoval z křídla Eduard Wildt, zimní posila Strakonic, který byl s šesti góly nejlepším střelcem týmu, byl vyhlášen nejlepším hráčem strakonického celku a diváci ho zvolili i Srdcařem zápasu.

FAKTA

Extraliga – 15. kolo: Strakonice – Kopřivnice 27:27 (10:15). Branky: Wildt 6, R. Marienka ml. 4, Zbíral 4 (1), T. Nejdl 3, A. Nejdl, Matoušík, Pek, Krejčí 2, Mošovský 2 (1) – Rachač 9 (4), Hanus 5, Bukovský 4, Fulnek 3, Střelec 2, Petřík 2 (1), Gřes, Mynář 1. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Vyloučení: 5:5. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (Mynář za tři vyloučení). Góly ze sedmiček: 2:5. Diváků: 405. Nejlepší hráči zápasu: Wildt – Rachač. Srdcař zápasu: Wildt.