Muži důstojně vzdorovali Plzni, nakonec jí v pohárovém klání podlehli o 12 gólů

Český pohár mužů

Se ctí zvládli utkání 3. kola Českého poháru házenkáři Strakonic. Soupeřem jim byl v pátek 15. října Talent Plzeň, úřadující mistr republiky. Jihočeši mu podlehli nakonec rozdílem 12 branek 24:36 (13:18). Nastoupili proti němu v nekompletní sestavě kvůli zaplněné marodce a také tomu, že řada hráčů, která právě z Talentu ve Strakonicích působí, nemohla ve vzájemném souboji nastoupit. Odehrál se alespoň jeden bratrský minisouboj mezi plzeňským (exstrakonickým) Tomášem Nejdlem a strakonickým Markem Nejdlem.

Domácí začali bez bázně a v úvodu byli třikrát ve vedení. A naposledy v 11. minutě byl stav smírný 7:7. Postupem času však hosté začali prokazovat svoji kvalitu a pomalu navyšovali své vedení, které do přestávky narostlo na pět branek. A to ještě brankář Jindřich Mráz zlikvidoval dvě sedmičky v řadě Michalu Tonarovi. Naopak na druhé straně Eduard Wildt všechny čtyři využil.

Po změně stran domácí dvěma rychlými góly stáhli manko na tři branky, jenže pak začalo jejich ofenzivní trápení (dvakrát jejich pokus zastavila branková konstrukce) a postupně se objevovala větší a větší okénka také v obraně. Plzeňští toho využili a osmi góly v řadě se utrhli – na konci 44. minuty byl stav 15:26. Rozdíl se pak jednou ztenčil na deset branek, jinak se držel na jedenácti až třinácti gólech, nakonec se ustálil díky poslední trefě Tomáše Peka na dvanácti.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Náš výkon předčil moje očekávání. Byli jsme vyrovnaným a důstojným soupeřem minimálně 45 minut. Samozřejmě, ke konci druhého poločasu nás Plzeň hodně přestřílela z rychlých protiútoků, kdy my jsme nestíhali. Soupeřova obrana 1-5, kdy nám se začaly víc kupit chyby a přestali jsme dávat góly, tomu napomohla. Ale myslím, že celý první poločas a první polovinu toho druhého jsme zvládli nadstandardně. Chybělo proměňování šancí ze šestky, jinak jsem byl s výkonem spokojený.“

Český pohár mužů – 3. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – Talent Plzeň 24:36 (13:18). Branky: Wildt 5 (5), Bičiště, Krejčí 5, Nový, Pek, O. Landsinger 2, Miklas, M. Nejdl, Samek 1 – Režnický 11, Korbel, Chmelík 6, T. Nejdl, Tonar 4, Kaplan 3, Šafránek 2. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 5:0. Diváků: 200. Nejlepší hráči utkání: Krejčí – Tonar.