Muži začali boj o udržení v Hranicích, prohráli o sedm branek

Porážkou zahájili boj o udržení házenkáři Strakonic. V úvodním kole play-out extraligy v sobotu 14. dubna dopoledne prohráli na hřišti devátých Hranic 27:34 (12:16). Jejich série proher se tak natáhla už na osm zápasů.

Jihočeši vedli v utkání jen jednou, a to hned v 1. minutě po trefě Tomáše Nejdla. Soupeř ale okamžitě otočil a udával tempo utkání. Ještě v 8. minutě byl stav 5:4, ale domácím výborně fungovala ofenzivní i defenzivní část, výsledkem čehož bylo vedení o šest branek ve 21. minutě, a to 12:6.

Ve 27. minutě byl stav 14:9, ale hosté třemi přesnými zásahy stáhli ve 29. minutě na 14:12. Jenže v poslední minutě prvního poločasu domácí ještě dvakrát udeřili, konkrétně Zemánek a Bechný.

Druhou půli začaly Hranice excelentně, rychle si vybudovaly až devítibrankový náskok, když Indrák dával ve 38. minutě na 23:14. Strakoničtí poté zabrali a stáhli rozdíl na pět branek v 51. minutě po gólu Landsingera (28:23). Žádná stíhací jízda se však nekonala, utkání se dohrálo ve stylu gól za gól, kdy úplný závěr opět patřil Hanákům, kteří díky dvěma trefám stanovili konečný rozdíl na sedmi gólech.

Strakonice čeká klíčové utkání v sobotu 21. dubna, kdy doma od 18 hodin hostí Handball Brno. Výsledek tohoto duelu určí jejich šance na udržení v soutěži…