Mužská reprezentace prošla pátečními testy, příprava na EURO se znovu rozbíhá

Příprava mužské reprezentace na evropský šampionát pokračuje. Dnešní testy přinesly dobrou zprávu, kromě dvou pozitivních případů z pondělí je celý zbytek týmu po pětidenní izolaci stále negativní. Výběr Rastislava Trtíka se tak za přísných protiepidemických podmínek vrací ke společným tréninkům.

Díky včasnému záchytu se varianta omikron nerozšířila mezi další členy reprezentace, což potvrdily středeční i páteční odběry. Právě díky tomu se může před víkendem vrátit národní tým ke společné přípravě za pokračujících epidemiologických opatření. Zároveň je dále testováno také čtrnáct dalších hráčů širší nominace, kteří budou v případě problémů spojených s koronavirem připraveni naskočit do turnaje.

„Chtěli jsme se poučit z chyb z minulého roku, proto jsme nasadili tvrdší opatření. Jsme opravdu rádi, že páteční odběry potvrdily správnost nastaveného režimu. Kluci mohou opět trénovat a věříme, že příprava bude bez komplikací,“ komentuje prezident svazu Ondřej Zdráhala. Obdobnou situaci zažil před rokem jako hráč. „Víme, že pro trenéra i tým jsou opatření komplikací v přípravě. Bylo ale důležité učinit preventivní opatření, což se ukázalo jako správná cesta. Vir by se jinak mohl dál šířit a případná pauza mohla být ještě delší, případně mohla dokonce ohrozit odjezd na mistrovství Evropy.“

Pozitivní zůstávají i nadále dva izolovaní členové reprezentace, jejichž nákazu prokázaly už vstupní testy. Národní mužstvo se každopádně vrací ke společné přípravě před prvním utkání šampionátu proti Španělsku, které je v plánu už 13. ledna od 18:00. Sledovat ho můžete – stejně jako ostatní české zápasy a semifinále i finále turnaje – na obrazovkách ČT Sport.

V následujících šesti dnech by měl výběr trenéra Rastislava Trtíka stihnout osm až devět tréninků. Do dějiště evropského šampionátu se přesune 11. ledna. „Pevně věříme, že se tým zvládne i přes komplikace připravit co nejlépe a podá na mistrovství Evropy kvalitní výkon,“ uzavírá Ondřej Zdráhala.