Na extraligové Nové Veselí muži nestačili, na starší dorost ano

Příprava mužů

S porážkou a vítězstvím se vrátili strakoničtí muži z přípravy v Novém Veselí. Na Vysočině strávili dva dny, a to víkend 15. a 16. srpna, kdy zde odehráli dvě přátelská utkání proti místním týmům. Mužstvo odjelo kompletní, chyběl jen zraněný Michal Krejčí. Strakoničtí nejprve v sobotu podlehli extraligovému účastníkovi 19:30, přičemž v poločase na soupeře ztráceli pouze jeden gól (11:12). Další den pak dopoledne absolvovali trénink a poté ještě duel se staršími dorostenci Nového Veselí. Ty přehráli suverénně 35:20.

Jak viděl úvodní prohrané utkání trenér Michal Zbíral? „Byla to naše první herní prověrka, šlo o kvalitní přípravu, během které dostali prostor všichni hráči. Poskládal jsem tři lajny spojek, abychom trochu viděli, kdo co zvládá a kde máme mezery. První poločas kluci odehráli hodně slušně, hra byla vyrovnaná, trápily nás jen malé chybičky. Ale celkem dobře fungovala obrana a hráli jsme rychle. Do druhé půle jsme prostřídali, vypadli jsme z tempa, hráči udělali zbytečné chyby a soupeř utekl na rozdíl šesti sedmi gólů. Bohužel se to nedalo zvrátit jiným střídáním. Kluci dostali svoje minuty, což byl cíl. Výsledek nebyl důležitý, hlavní bylo, že jsme si ověřili různé věci, na čem je potřeba zapracovat.“

Proti domácím mladíkům byla podle něj znát fyzická převaha jeho svěřenců. „Zápas proti dorostencům nám ukázal to samé, obrana fungovala, v ní máme dobrý základ. V útoku nás trápily technické chyby, což přisuzuji začátku herní přípravy. Celkově jsme zápas zvládli dobře, nic jsme nevypustili, kluci běhali a dotáhli střetnutí do vítězného konce. Byl to optimální soupeř, mohli jsme si vyzkoušet nějaké signály. Mladší hráči měli konfrontaci s vrstevníky,“ uvedl kouč k druhému duelu.

Ve středu 19. srpna týmu začne soustředění v Lázních Kynžvart, kde bude až do neděle 23. srpna. Odehrát by zde měl dvě a možná i tři přípravné zápasy proti soupeřům ze zahraničí.