Nejlepší hráč Jindřich Mráz: Všichni myslíme jen na vítězství v soutěži

I. liga mužů

Odchytal si své, spoluhráči se na něj mohli spolehnout. A on na ně! Také proto strakoničtí muži obdrželi v úvodním utkání nové sezony první ligy od Jičína B pouze 16 gólů, osm v každém poločase. Sami jich nasázeli o dvanáct více a vyhráli tak 28:16. Brankář Jindřich Mráz se kromě dvou bodů za výhru mohl těšit i z ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

Zápas očima Jindřicha Mráze: „Začátek duelu nám moc nevyšel, roli sehrálo asi to, že jsme chtěli až moc. Přece jen jsme hráli soutěžní ligové utkání po dlouhé době, na ostrý zápas jsme se proto těšili. Dlouho jsme se nemohli prosadit, i když šance jsme měli. Bylo to o jejich proměňování, tedy o hlavě. Obrana fungovala celý zápas bez problémů, šlapala skvěle. Osm inkasovaných gólů v každé půli, to je super. Když defenziva takto pracuje, je to pro brankáře snazší. Do druhého poločasu jsme vstoupili gólovou šňůrou a náskok jsme si pak hlídali. Čekali jsme běhavou házenou s hrou dovnitř, než že by soupeř hrozil střelbou z dálky. To se podle mě ukázalo. Jičín byl nepříjemný protivník. Ale věřili jsme, že když podáme svůj standardní výkon, měli bychom vyhrát. Všichni v mužstvu myslíme jen na vítězství v soutěži! Chceme vyhrát každý zápas, protože za současné situace nevíme, kdy bude sezona přerušena nebo nedohrána a jaké pak budou propočty.“