Nejžhavější téma roku 2020/21? – díl třetí a poslední

Liga mistrů EHF 2020/21 přinesla sezónu plnou emocí a nebývalých výzev. Co však v dramatickými měsíci nabitém ročníku 2020/21 vyniklo především? Na toto téma odpovídali čtyři renomovaní novináři píšící pro server Eurohandball – Björn Pazen, Kevin Domas, Adrian Costei a Danijel Vekič (roz. Lemaic) – aby se vyjádřili k nedávno vyvrcholené sezóně a k tomu, co nás čeká.

Příběh sezóny:

Björn Pazen: V Lize mistrů mužů samozřejmě cesta Aalborgu do finále. Neuvěřitelný příběh při pohledu na to, odkud se dánský tým vzal, ale i Meškov Brest ukázal své mistrovství. V Lize mistrů žen postup Brestu do finále a CSKA jako debutantky ve FINAL4 EHF.

Kevin Domas: Motor Záporoží a jeho mladá generace, která je poprvé v historii tak blízko čtvrtfinále.

Adrian Costeiu: Vipers Kristiansand – kvůli aktuální zdravotní situaci odehráli pouze dva zápasy doma. Musely se vyrovnat se zraněním dvou klíčových hráček, Nory Mørk a Heidi Løke. Vipers začaly sérií sedmi zápasů bez porážky, než jejich rytmus narušily odklady zápasů. Přesto se ještě otřepaly z rzi po sérii špatných výsledků, odešly do karantény v Norsku a vyšly z ní ostřejší. Ve čtvrtfinále v Rusku senzačně porazili ve dvojzápase Rostov-Don a poté si došli pro trofej. Může to být ještě lepší?

Danijela Vekičová: Aalborg bezpochyby. Nikdo si nemyslel, že dojdou tak daleko, jak to dokázali, a na EHF FINAL4 dokonce v semifinále vyhráli nad PSG.

Aalborg Handbold coby nový mistr Dánska. Ve třetím rozhodujícím utkání play off porazil GOG 38:32 (17:15).

Předpovědi pro příští sezónu:

Björn Pazen: V Lize mistrů žen Ambros Martin přivede Györ zpět ke slávě a zahájí další neuvěřitelnou sérii se svým bývalým klubem, který předčí ostatní a ve finále se utká s Rostovem. V Lize mistrů mužů budou Kielce mnohem silnější než v letošní sezoně, zatímco v Aalborgu jsou očekávání příliš velká. Kromě Kielců se do Kolína nad Rýnem dostanou PSG a Veszprém, ale opět neuspějí, protože Carlos Antonio Ortega přinese do Barçy další Midasův dotek (pokud se stane novým trenérem, jak naznačovaly zvěsti).

Kevin Domas: V ženách bude Györ velmi frustrovaný a velmi motivovaný získat zpět titul se zcela novým týmem. V mužích vidím, že Barça si titul udrží, protože pravděpodobně zůstane nad všemi ostatními s velkým náskokem.

Adrian Costeiu: Nový šampion v Lize mistrů EHF mužů? Barça bude určitě potřebovat nějaký čas s novým trenérem, zatímco PSG, Veszprém, Nantes a Aalborg vypadají, že se o titul budou opět ucházet. A tato soutěž vždy přináší překvapení. Stačí se podívat na vítězství Montpellieru v roce 2018.

A co DELO Liga mistrů EHF? Vyhlížejte návrat Györu na nejvyšší úroveň, Ambros Martin má patřičný čas vdechnout týmu nový život. Ostatní místa jsou k mání, na přestupovém trhu se ve všech týmech hojně střídají židle.

Danijela Vekič: Moje jediná předpověď – nebo hlavně přání – je mít opět plné tribuny. Mít možnost sledovat házenkářské zápasy v plné kráse s fanoušky podporujícími své oblíbené týmy je velká věc. Co se týče týmů, Aalborg bude muset předat jmenovku outsidera někomu jinému, protože bude posilovat. Pokračovat bude i souboj mezi PSG a Veszprémem o konečný trůn v Lize mistrů EHF, zatímco Meškov Brest by mohl udělat další krok vpřed. Myslím, že příští sezona bude patřit k těm dosud nejtěžším, protože se v ní představí mnoho silných týmů.