Netrénuje se, sportoviště jsou minimálně do 16. března uzavřena

Jak se aktuální situace na sportovištích vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou ČR dotýká házenkářů a házenkářek oddílu HBC Strakonice 1921?

TRÉNINKY

Pro tuto chvíli jsou uzavřena veškerá sportoviště města Strakonice, a to již od čtvrtka 12. března od 18 hodin (dříve než bylo nezbytně nutné), a to včetně sportovišť venkovních (např. in-line dráha, venkovní hřiště vedle haly). Dle prozatím dostupných informací tento stav bude trvat minimálně do pondělí 16. března, kdy se bude o tomto restriktivním opatření znovu jednat (existuje určitý tlak na otevření sportovišť pro skupiny menší než 30 osob).

Pro HBC Strakonice 1921 to tedy aktuálně znamená, že jsou zrušeny veškeré tréninky realizované ve všech sportovních zařízením města Strakonice, a to včetně venkovních areálů. V pondělí se uvidí, zda se tento stav změní, ale klub minimálně bude tlačit na to, aby sportovci byli puštěni alespoň do venkovního areálu (pokud bude hezké počasí).

Pokud v pondělí rozhodne krizový štáb v čele s vedením města o tom, že sportoviště zůstanou uzavřena, bude o tom klub informovat a hledat náhradní řešení. V tomto případě ovšem jednoznačně bude muset zajistit, aby se na jednom místě nezdržovalo více než 30 osob (což je základní podmínka vždy!).

ZÁPASY

Co se jakýchkoliv utkání týče (ligová – dospělí, dorosty + Jihočeský kraj – děti), vše je pochopitelně do odvolání zrušeno. Uvidí se, co bude se soutěžemi dál, ale zřejmě je třeba připravovat se i na nejpesimističtější variantu, že letos budou soutěže ukončeny.