O bodovém zisku mužů HBC s Jičínem B rozhodla 55. minuta

I. liga mužů

Promarnili osmibrankové vedení a nakonec mohli strakoničtí házenkáři odejít z utkání s béčkem Jičína s prázdnou. Klíčový moment toho, že se tak nestalo, se odehrál v samém závěru sobotního dramatického klání.

Veledůležitý zákrok předvedl strakonický brankář Jindřich Mráz na začátku 55. minuty. Hosté v tu dobu vedli (poprvé v zápase) 24:23 a následně dostali po faulu domácího Wildta výhodu sedmimetrového hodu a současně dvouminutovou přesilovku. Mohli tak jít do dvougólového trháku a ještě by měli dvě minuty o jednoho hráče na hřišti navíc.

Strakonický gólman však střelu Ondřeje Masáka vytlačil mimo tyče a udržel naděje svého týmu. Ten navíc oslabení zvládl bravurně, dvěma góly otočil skóre znovu ve svůj prospěch. Jenže ve zbývajících čtyřech minutách už jen soupeř vyrovnal, další šance zůstaly nevyužity. A tak se body dělily.