Obrat v závěru první půle byl základem výhry dorostenců Strakonic v Úvalech

II. liga mladších dorostenců

Také druhý výjezd na hřiště soupeře zvládli druholigoví mladší dorostenci Strakonic vítězně. Současně si připsali čtvrtou výhru v řadě. V sobotu 21. října v rámci 6. kola přehráli Sokol Úvaly 32:29 (14:13) a v tabulce jsou třetí s osmi body.

V úvodu byli ve vedení hosté, po šesti minutách ale překlopili misky vah na svoji stranu domácí. Ve 26. minutě utekli na 13:10, ovšem zbytek první půle patřil Jihočechům. Ti sice nejprve nevyužili sedmičku, poté však za necelé dvě a půl minuty vsítili čtyři branky a otočili tak skóre těsně ve svůj prospěch.

Po změně stran v úspěšné sérii pokračovali a odskočili na čtyřbrankový rozdíl (13:17) a později na pětibrankový (15:20 ve 38. minutě). Soupeř se dokázal přiblížit maximálně na dva góly, Strakoničtí ale vždy následně odskočili. 

Komentář trenéra Václava Hokra: „Úvodních sedm minut bylo vyrovnaných. Poté přišla z naší strany série technických chyb, nejčastěji špatně založený rychlý protiútok. Soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. To trvalo až do 27. minuty, kdy si domácí za stavu 13:11 vzali oddechový čas. Zbytek poločasu jsme vyhráli 4:0, když kluci předvedli výborný výkon v obraně včetně gólmana, podpořený úspěšnými útoky. Druhá půle se nesla opět ve znamení spousty technických chyb z naší strany. V 50. minutě jsme vedli o pět branek a konec zápasu jsme si pohlídali.“

FAKTA

II. liga mladších dorostenců – 6. kolo: Úvaly – Strakonice 29:32 (13:14). Branky: Hájek 10 – Hrdlička 11 (1), Panuška 5, Kobliha, Korec, L. Bilík 4, M. Vondra 3, Hromádka 1. Rozhodčí: Šulc, Oškera. Vyloučení: 4:0. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 1:1.