Oddíl strakonické házené se v anketě Sportovec Strakonicka neztratil

Strakonická házená si v anketě Sportovec Strakonicka 2018, která se konala 8. února, opět vedla výborně. Opanovala tři ze čtyř hlavních kategorií. Prvenství tentokrát neobhájil kapitán týmu mužů Martin Mošovský mezi dospělými jednotlivci, kde skončil „až“ druhý za vítězkou Janou Pichlíkovou, která se věnuje cyklistice.

Martin Mošovský však nebyl nikterak zklamaný. Přiznal, že vzhledem k nepříliš vydařenému loňskému roku A-týmu očekával, že už se nemusí umístit nejvýše. „Jsem naopak překvapený, že to dopadlo alespoň takto. I druhého místa si velmi vážím,“ prohlásil. Áčko mužů jinak vyhrálo v kategorii kolektivů dospělých, kdy za sebou nechalo hokejisty Strakonic (loni vítězové krajské ligy) a vodní pólistky Fezka (v roce 2018 získaly 13. titul mistryň republiky v řadě).

V kategorii mládeže jednotlivců se nejvýše umístil Adam Nejdl, pro kterého byl minulý rok mimořádně úspěšný. Zabydlel se v A-týmu mužů a těšil se ze zlata z juniorského mistrovství Evropy skupiny B. Kategorii mládežnických kolektivů pak opanovaly mladší žákyně HBC, a to před mladšími fotbalovými žáky Junioru Strakonice a stolními tenisty ČZ Strakonice Elektrostav.