Oficiální song 25. mistrovství světa žen IHF

Byla zveřejněna oficiální píseň 25. mistrovství světa žen házené v podání španělského zpěváka Carlose Bauteho. Píseň s názvem „Lala Gol“ bude oficiální hymnou turnaje, který hostí Španělsko a který začíná 1. prosince a potrvá do 19. prosince, prvního mistrovství světa žen IHF, jehož se zúčastní 32 týmů.

Skladba „Lala Gol“ zachycuje kouzlo házené a zároveň ztělesňuje tradiční španělskou latinskoamerickou popovou hudbu, díky čemuž dokonale rozpumpuje publikum před, během i po zápasech ve Španělsku 2021.

Videoklip byl natočen 7. října v Antequerě v Malaze, kde se o pódium podělil sám Carlos Baute s „Las Guerreras“, španělským ženským národním týmem.

‚Las Guerreras‘ si během natáčení videoklipu užily zážitek s jedním z nejvlivnějších zpěváků hudební scény posledních let.

S textem ve španělštině i angličtině od Baute je ‚Lala Gol‘ v podstatě pozvánkou k tanci v rytmu a k užívání si všech 102 zápasů, které jsou na Španělsko 2021 naplánovány.

„Hluboce obdivuji skupinu Guerreras. Přeji jim vše nejlepší na mistrovství světa a posílám jim veškerou podporu a sílu na historickou událost. Jsou to šampioni,“ řekl Carlos Baute po zveřejnění videoklipu.

Baute, zkušený a ve Španělsku uznávaný zpěvák, se narodil ve venezuelském Caracasu a do Španělska se přestěhoval před více než 20 lety. Je populární v mnoha hispánských zemích a s několika alby a singly se dostal na vrchol španělských hitparád. Umělcova hudební kariéra začala vydáním jeho prvního alba v roce 1994. Od té doby vydal Carlos Baute 14 alb a získal mnoho mezinárodních ocenění, například tři Premios Ondas a řadu zlatých a platinových desek, přičemž vyzdvihuje obrovský úspěch, kterého dosáhl s albem „De mi puño y letra“. Obsahovalo píseň „Colgando en tus manos“, která se stala jedním z nejprodávanějších singlů v historii Španělska a Latinské Ameriky.