Oslabené béčko mužů táhli k výhře nad Vršovicemi Štěpán Kalbáč a Michal Tíkal

II. liga mužů

Dvoubodovým ziskem se s podzimem rozloučilo béčko strakonických mužů. Půlsezonu zakončilo v neděli 4. prosince v Praze, kde si poradilo s Lokomotivou Vršovice rozdílem tří branek 29:26. Ze dvou třetin se na tom podílela dvojice Štěpán Kalbáč – Michal Tíkal, která vsítila v součtu 18 gólů.

K zápasu měli Jihočeši k dispozici jen deset hráčů. Hosté byli od začátku ve vedení, domácí jen dotahovali a maximálně se jim podařilo vyrovnat. Ale pak se znovu dostali dopředu Strakoničtí a náskok už nepustili. V tabulce přezimují čtvrtí s bilancí sedm výher – tři porážky. Všechny ztráty utrpěli se soupeři před sebou (1. Nové Veselí B, 2. Třeboň, 3. Loko České Budějovice).

Roman Nejdl, trenér: „Měli jsme velké problémy se sestavou dané zraněními. Velká pochvala pro torzo, které zápas odehrálo. Výborně zahrál na pravé spojce Sam Miklas, skvěle především v obraně. Rovněž skvělý zápas odehrál Štěpán Kalbáč, z dorostu vypomohli Michal Tíkal, jenž měl dobrý druhý poločas, a Martin Němec. Soupeř kousal, ale v rozhodujících chvílích nás ve druhém poločase podržel těžkými zákroky Matěj Švec, když chytil dvě sedmičky za sebou a trhák soupeře. Nebyl to jednoduchý zápas, soupeř hrál dobře kombinačně a při troše štěstí nás mohl i porazit. My jsme však podali dobrý kolektivní výkon.“

FAKTA

II. liga mužů – 11. kolo: Lokomotiva Vršovice – Strakonice B 26:29 (13:15). Branky: Kaisler 6 – Kalbáč 10, Michal Tíkal 8, F. Lukeš 4, Miklas 3, Volf 2 (1), Němec, Klimeš 1. Rozhodčí: Podzimek, Vlk. Vyloučení: 0:1. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 1:1.