Reprezentační sraz dorostenek a přátelské utkání s Polskem má za sebou Simona Schreibmeierová, která u nás hostuje z Jiskry Třeboň

Ahoj Simono,
Začneme vskutku „nestandardní“ otázkou. Odkud pocházíš, jsi třeboňská rodačka?

Jsem z Třeboně, žiji zde od narození, ale místo narození je Plzeň. Pochází odtud moje maminka.
V kolika letech jsi začínala s házenou, kdo tě k ní nasměroval, nebo kdo tě přesvědčil, aby si to zkusila? Koketovala jsi ještě s jiným sportem?
S házenou jsem začínala ve 3. třídě a ke sportu mě vedli oba rodiče. Oba bývalí ligoví hráči. Maminka volejbal, tatínek házená. Líbil se mi také basketbal, bohužel v Třeboni oddíl basketbalu pro děti není. Proto jsem začala s házenou, ke které mě přesvědčila spíše maminka.
Vzpomněla by sis kdo byl tvůj první trenér/ka?
Mojí první trenérkou byla Lída Petržalová. Mým dalším trenérem už byl táta. Dostal se k tomu spíše náhodou. V Jiskře chyběli trenéři a tak byl požádán o výpomoc. 

Jak si již zmínila, tvůj otec je zároveň i trenér. Je na tebe přísnější? Přece jen vidí, že máš talent a pokud se přidá porce píle, je našlápnuto k úspěchu.
Že by byl přísnější si nemyslím, přistupuje ke všem stejně.
Na jakém postu hraješ, cítíš se silnější v útoku, nebo je ti bližší defenzivní práce?
Hraji na postu levé spojky. Mohu využít svoji výšku. Nevadí mi však hrát na jiných postech. Dokonce jsem zaskakovala za naši brankářku a docela mi to šlo. Preferuji spíše útok.
Nedávno jsi dostala pozvánku na kemp reprezentačního výběru dorostenek. Je to tvoje první „obsílka“, nebo už máš nějakou zkušenost se srazy tohoto druhu?
Na reprezentačním srazu jsem byla již dříve (v Kutné Hoře), tento je druhý.
Další tvoje kapitola házenkářského života se přesunula do Strakonic, kde nastupuješ v 1. lize mladších dorostenek. Jak často jezdíš na tréninky a jak se dopravuješ na tréninky?
V tomto roce jsem začala hrát 1. ligu ve Strakonicích. Myslím, že to je důležité pro můj házenkářský růst. Na tréninky jezdíme vždy ve středu a vozí nás rodiče. Vozí nás také i na zápasy. Je to trochu náročné skloubit časově, ale stojí to za to. Jsem tu moc spokojená.

Máš nějaký moment (sportovní výsledek, vtipnou historku) spojenou s házenou na který ráda vzpomínáš?
Za vtipný moment z hráčského života považuji zápas, kde jsem hrála na dvou postech zároveň. Na spojce a zároveň se po útoku vracela do branky. Bohužel byla velká marodka a nedalo se jinak. Zápas jsme vyhráli.
Tento rok je na sport a sportovní aktivity velice skoupý, momentálně je opět dlouhá pauza. Pracuješ na sobě, cvičíš, běháš?
V době volna na sobě pracuji podle treninkového plánu, který nám trenér připravil. Také jezdím do Českých Budějovic, kde cvičím pod vedením kondiční trenérky a snažím se dodržovat doporučený stravovací plán.
V 1. lize mladších dorostenek objíždíte kluby s interligovou tradicí a jste jako tým více na očích. Oslovil tě nějaký tým, nebo máš nějaké indicie, značící zájem o tvé služby?
Dostala jsem nabídku z Mostu, ale chtěla jsem hrát za Třeboň, případně za Strakonice. Chtěla jsem zatím zůstat v Jihočeském kraji.
Co tě kromě házené baví, čím se bavíš ve volném čase?
Ve volném čase ráda čtu. Jinak mi moc času kvůli házené a škole nezbývá.
Momentálně probíhá ME žen, které pro nás skončilo již v základní skupině. Přesto si troufám tvrdit, že naše „repre“ předvedla povedené výkony. Sledovala jsi nějaké zápasy, potažmo máš hráčku, která je ti herním projevem sympatická?
Ano, fandili jsme celá rodina. Nedá se říct, že bych měla oblíbenou hráčku, každá má něco jiného do sebe. 

Trošku na jiné téma, můžeš nám říci co studuješ, máš představu, co bys chtěla v budoucnu dělat? Otázku můžeme rozdělit, jestli máš v úmyslu věnovat se oboru zabývající se sportem (FTVS) nebo tvé představy o budoucnosti jsou diametrálně rozdílné?
Studuji na ekonomickém lyceu v ČB a to mi s cestami zabere dost času. Jinak bych chtěla studovat na VŠ psychologii – třeba i ve spojení se sportem, to mě velmi zajímá.

Díky Simono za tvůj čas, hodně úspěchů ať už budeš hrát kdekoliv.

J.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.