Pohárová výzva! Muži v osmifinále přivítají extraligovou Duklu Praha

Třetí zápas v rámci Českého poháru ve středu 21. listopadu odehrají házenkáři Strakonic. Poprvé to bude na domácím hřišti. Tým postoupil do osmifinále soutěže po dvou vítězných duelech nad jihočeskými soupeři (Sezimovo Ústí a Třeboň) a nyní ho čeká utkání s extraligovou Duklou Praha. Začátek střetnutí je v 18 hodin.

Na souboj s Duklou Praha si strakoničtí hráči i příznivci jistě velmi dobře pamatují z minulé sezony. Jihočeši ve své historicky premiérové účasti v extralize získali první bod právě s tímto soupeřem, tehdy úřadujícím mistrem republiky.

Doma v sobotu 7. října 2017 s Pražany remizovali 26:26 (když vedení ztratili půl minuty před koncem), a to ještě Michal Zbíral po čase neproměnil sedmičku. V jarní odvetě už Dukla doma potvrdila roli favorita a nezaváhala, 17. února 2018 zvítězila 32:24. Také toto utkání bylo smolné pro Michala Zbírala, tentokrát však mnohem více. V průběhu duelu si zranil koleno, což nakonec zapříčinilo jeho konec aktivní činnosti po skončení sezony. Nyní strakonický tým povede z pozice trenéra.

Dukle se v dosavadním průběhu sezony v nejvyšší soutěži nedaří, v tabulce je třetí od konce na desátém místě se ziskem sedmi bodů, má však ještě k dobru utkání s vedoucí Karvinou na svém hřišti.

Kromě domácí soutěže a Českého poháru se tým z české metropole účastní také mezinárodního Vyzývacího poháru, v němž si v neděli 18. listopadu zajistil postup z 3. kola přes litevský Kaunas do osmifinále (v sobotu vyhrál 27:20, o den později remizoval 28:28). V Českém poháru se mezi 16 nejlepších Pražané probojovali taktéž z 3. kola jako nasazení, na hřišti druholigové Mladé Boleslavi vyhráli jasně 36:22 (17:9).