Portugalský internacionál věří v úspěch ve finále Ligy mistrů EHF.

Je to jeho první sezóna s Barçou, přesto se Luís Frade těší již na své druhé EHF FINAL4. Dvaadvacetiletý pivot si užíval svého rychlého vzestupu, získal mezinárodní uznání a podílel se na nedávných historických úspěších Portugalska. Losování EHF FINAL4 vytvořilo další příběh pro portugalské fanoušky házené, protože 12. června zahájí semifinále mezi Barçou a HBC Nantes, v zápase ve kterém se střetnou Luís Frade s Alexandrem Cavalcantim.
„Vždy je dobré vidět přátele na druhé straně, je to známka toho, že se vyvíjíme a oba jsme na skvělé úrovni. „Vždy přináší zvláštní chuť hrát proti lidem, které znáte, pro přátelství a konkurenceschopnost. Jsem si jistý, že to bude dobrý duel,“ říká Frade, který se ve své první sezóně v legendárním klubu dobře etabloval a dosud odehrál 57 utkání a nastřílel 57 branek.
„Pro tuto chvíli dřeme celý rok.“ Frade byl vychován v rodině, kde vždy byl sport. Jeho otec hrál ragby v SL Benfica a jeho matka hrála basketbal v Académico. Mladý pivot se dobře zabydlel v elitním prostředí svého nového klubu a stavěl na reputaci, kterou si získal ve Sporting CP. „Barca, kdykoli se účastní jakékoliv soutěže, jejich cíl je jasný.“ Vždy je cíl vyhrávat a Liga mistrů EHF není výjimkou. Pro tuto chvíli pracujeme celý rok,“ vysvětluje Frade, který má také velkou vášeň pro karate, kde dokonce dosáhl úrovně černého pásu, na což je velmi pyšný, v karate se naučil disciplíny, vyrovnanosti a respektu.

„Ve finále se všichni soupeři respektují, cesta, jak se sem dostat, není snadná, a pokud jsme zde, je to proto, že si to zasloužíme. Všechny týmy určitě udělají vše pro to, aby získaly titul, uděláme to také, “ říká portugalský internacionál, který letos v létě odletí také na olympijské hry. „Portugalská házená viditelně vzrostla, začalo se o ní mluvit a už nejsme žádní outsideři. Tentokrát máme ve finále FINAL4 dva portugalské hráče a doufáme, že v budoucnu jich bude více,“ uzavírá ambiciózní vycházející hvězda.

Zdroj: Eurohandball.com