Předání štafety. Martin Mošovský skončil jako kapitán, pásku svěřil Tomáši Pekovi

Změna kapitána

Král se v dojetí loučil. K pomyslnému předání „žezla“ došlo v sobotu 21. května po vítězném odvetném barážovém utkání strakonických házenkářů nad Hranicemi. Mužstvo si zajistilo postup do extraligy a pro dlouholetého kapitána Martina Mošovského to znamenalo jediné – loučení s A-týmem. Už před sezonou avizoval, že pokud se podaří vytčený cíl splnit, skončí a bude hrát už jen druhou ligu za béčko. Věk se zastavit nedá, lídr letos slaví 37. narozeniny.

Už s medailí na krku za vítězství v první lize, ale ještě předtím, než jako první zvedl nad hlavu pohár, sundal z ruky kapitánskou pásku a navlékl ji svému parťákovi Tomáši Pekovi. Byl to velmi emotivní moment a současně pro všechny překvapivý. Nikdo nic takového nečekal. Sám Martin Mošovský se neubránil slzám, které se mu vehnaly do očí. Věděl, že opouští partu, kterou má rád a kterou před deseti lety přivedl z druhé ligy do první a nyní do nejvyšší soutěže, tedy na absolutní výsluní. Dlouhé objetí s novým kapitánem, kdy jen oni sami věděli, co v ten okamžik prožívají.

„Konec Martina Mošovského je pro náš tým velká ztráta. To, jakým způsobem stmeluje kabinu… Žádného takového člověka neznám.“ TOMÁŠ PEK, nový kapitán

„Věděl jsem, že Martin chce skončit. Netušil jsem ale, že mi bude pásku předávat hned po zápase. Bylo to hodně emotivní, neudržel jsem se, vzalo mě to. Jeho konec je velká ztráta. To, jakým způsobem stmeluje kabinu… Žádného takového člověka neznám,“ uvedl na adresu nyní už bývalého kapitána jeho nástupce Tomáš Pek. Martin Mošovský měl o své volbě jasno. „Peky je autorita, nebude mít jako nový kapitán vůbec problém,“ prohlásil.

Jeho slova potvrdil i trenér Michal Zbíral. „Tomáš právem přebírá funkci kapitána, je to nejzkušenější hráč. V utkání navíc ukázal, že je potřeba s ním počítat. Myslím, že řízení mužstva převezme tak, jak to řídil Martin. Martinovi moc děkuji za sezony, kdy jsme spolu hráli a teď, kdy jsem byl v pozici trenéra. Má za sebou úžasnou kariéru, rozloučil se tím nejlepším možným způsobem.“