Připomeňte si účast mužů v extralize: Strakonice – Zubří (29:26)

Vzpomínka na extraligu

O návrat do extraligy usilovali strakoničtí házenkáři v minulé sezoně a stejný cíl si dali i pro tu aktuální. Bohužel pandemie koronaviru jim cestu mezi elitu komplikuje. Momentálně sportovní soutěže kvůli němu stojí. Premiérovou účast Strakonic v nejvyšší soutěži si můžete tedy alespoň připomenout tímto videem.

Jedná se o zápas 14. kola, který se hrál u Otavy na začátku února 2018, tedy bezmála před třemi lety. Tým, který tehdy jako trenér vedl Roman Marienka, hostil Zubří a poradil si s ním 29:26 (13:16). Vstoupil tak tehdy skvěle do jarních bojů.

Strakoničtí měli především ve druhém poločase vynikající obranu, soupeři dovolili dát jen deset branek. Vítězný gól vsítil v 57. minutě Tomáš Nejdl, po něm 44 vteřin před koncem zvýšil ze sedmičky kapitán Martin Mošovský a v posledních vteřinách korunoval vítězství Michal Zbíral (nynější kouč A-týmu).