Příprava mužů zahájena, posila Martin Nový chce pomoct k postupu

Příprava mužů

Úvodní trénink v rámci letní přípravy za sebou mají strakoničtí muži. Zahájili ji ve čtvrtek 16. července v podvečer, a to na oválu Na Sídlišti. Zde hráči absolvovali necelé tři kilometry běhu a následně se přesunuli do haly, kde si zahráli fotbálek. Zapojil se i mladý Marek Nejdl, naopak chyběla čtveřice hráčů – kapitán Martin Mošovský, Roman Marienka, Martin Říha a nová posila z Lovosic David Bičiště. Druhá posila ze stejného klubu Martin Nový se naopak do přípravy zapojila.

„Doufám, že si ve Strakonicích hodně zahraju a že posílíme hru s pivotem. Věřím, že s klukama vybojujeme postup do extraligy a pak si ji společně zahrajeme a udržíme se v ní. Je tady výborný mix starších a mladších hráčů,“ uvedl ke svému novému angažmá Martin Nový.

Trénovat bude mužstvo čtyřikrát týdně. Na konci července ho čeká první utkání s Talentem Plzeň, v první polovině srpna následně turnaj v Novém Veselí a po něm soustředění v Lázních Kynžvart, kde bylo už loni. Zde se střetne se soupeři z Německa.

„V červenci budeme běhat spíše kilometry, dostávat do sebe fyzičku a trošku silovou přípravu, následně budeme přecházet na práci s míčem, odehrajeme nějaké zápasy. Pilovat budeme obranu, zapracovávat nové hráče. Tréninky budou dynamické a dál budeme pracovat na fyzičce. Ke konci se pak více zaměříme na taktiku a individuální schopnosti,“ upřesnil trenér Michal Zbíral.