Prohra v Bystřici znamená pro muže téměř určitě konečný bronz

I. liga mužů: Bystřice pod Hostýnem – Strakonice 34:29 (16:15)

Vítězná série strakonických mužů skončila. Po šesti zápasech poznali přemožitele, kterým se v předposledním 21. kole první ligy stala v neděli 12. května Bystřice pod Hostýnem. Ta Jihočechy na svém hřišti porazila 34:29 (16:15), čímž je navíc připravila o reálnou naději na konečné druhé místo v tabulce. Strakoničtí totiž kolo před koncem sezony ztrácejí na druhý Chodov, jenž vyhrál ve Velké Bystřici, dva body. Pražané navíc na závěr přivítají poslední Náchod, takže jen obrovské překvapení v podobě porážky by je připravilo o stříbro. Tým od Otavy by navíc musel bezpodmínečně vyhrát.

V Bystřici poznali Strakoničtí druhou jarní porážku, když stále dotahovali. „Začátek utkání nám nevyšel, prohrávali jsme o pět gólů. Manko jsme do přestávky stáhli na jednu branku, ale na začátku druhého poločasu jsme měli zase osm minut bez vstřeleného gólu a domácí nám odskočili na pět branek. A s tím už jsme nic nezmohli,“ přiblížil trenér Michal Zbíral. Rozhodly podle něj chyby v útoku, kterých bylo hodně, a tradičně obrana. „Soupeř byl určitě hratelný, ale měl dobrou střelbu z dálky,“ zmínil kouč.

V podzimním klání, které Jihočeši doma vyhráli, Bystřičtí kousali i v oslabené sestavě, domácí se na dva body nadřeli. „Byl to stejný zápas, ale tentokrát byl soupeř v plné sestavě, což bylo znát,“ zdůraznil Michal Zbíral. Po dlouhé pauze zaviněné zraněním nastoupil Tomáš Pek a hned si připsal pět gólů. „Jeho start byla spíše nutnost kvůli obraně, zdravotní komplikace ještě trvají. Tomáš hrál víceméně celý zápas a v defenzivní činnosti odvedl dobrou práci,“ hodnotil trenér.

Boj o konečné druhé místo prohrou podle něj skončil. Což je na 99,99 procent pravda. Každopádně se svými svěřenci se chce v sobotu 18. května od 17 hodin doma proti Velké Bystřici rozloučit rozhodně vítězstvím. „Chceme soupeři každopádně vrátit porážku z podzimu a užít si poslední zápas. V sestavě neočekávám žádné velké změny,“ uzavřel Michal Zbíral.

I. liga mužů – 21. kolo: HK Bystřice pod Hostýnem – HBC Strakonice 1921 34:29 (16:15). Branky: J. Tiller 9, Salvet 7 (1), Vlk 7, Hradil, Hybner 3, Hub, Ryška 2, R. Tiller 1 – Mošovský 6 (3), Krejčí, Pek 5, A. Nejdl, Zdychynec 4, Kačín 2, Lukeš, L. Fencl, Samek 1. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 5:2. ŽK: 3:3. Góly ze sedmiček: 1:3. Diváků: 94.

Další výsledky: Zlín – Sokol Vršovice 30:18, Náchod – Dvůr Králové 26:21, Velká Bystřice – Chodov 22:25, Hustopeče – Jičín B 31:27. Volno měly Maloměřice.

Program 22. kola: Maloměřice – Bystřice pod Hostýnem, Jičín B – Zlín, Dvůr Králové – Hustopeče, Strakonice – Velká Bystřice, Chodov – Náchod. Volno má Sokol Vršovice.