Proti Hranicím v roli favorita. Trenér Roman Marienka ale upozorňuje na zkušenost soupeře

Poprvé v roli favorita. Tak to berou hráči. Trenér strakonických házenkářů Roman Marienka ale nevidí utkání 7. kola extraligy proti Hranicím tak jednoznačně. Ovšem vnímá sílu domácího prostředí, které především do této pozice mužstvo od Otavy pasuje. „Věřím, že pokud se vše sejde a nic extrémně nepokazíme, uspějeme. Je vidět, že herně jdeme nahoru, snad to bude konstantní,“ uvedl kouč. Duel Strakonice – Hranice se hraje v sobotu 4. listopadu tradičně od 18 hodin.

 

Končící reprezentační pauzu jste uvítal s tím, že se hráči potřebují dát dohromady s drobnými zraněními a šrámy. Povedlo se?

Ano, všichni jsou zdraví a ve stejné kondici jako na začátku sezony. K tomu máme už ale více zkušeností.

S Hranicemi máte barážovou zkušenost z konce minulé sezony. O kolik jiný zápas to bude nyní, kdy půjde o extraligové body? Potkají se předposlední s posledním, které dělí bod…

Pořád tam je z mého pohledu rozdíl ve zkušenostech, ty hrají pro soupeře. Potkáváme se potřetí během roku, i když tým Hranic je teď trošku odlišný. Je to soupeř, který s námi měl co dočinění a my nedali kůži zadarmo. Poznal nás a bude patřit k těm, co nás nebudou chtít podcenit. Myslím, že k zápasu přistoupí zodpovědně.

Souhlasíte s vyjádřením Tomáše Peka, který zdůraznil, že Strakonice budou poprvé v roli favorita? A kapitán Martin Mošovský dodal, že je potřeba získat dva body, přes to že nejede vlak?

Pokud to řeknou hráči, tak to tak samozřejmě je! Protože hráči rozhodují zápas. Já jsem jen nenápadný dirigent vzadu. Pokud to kluci takto cítí, je to jen dobře. Nezbývá mi, než s tím souhlasit.

Tentokrát vás jako favorita jistě vidí média i veřejnost, která také bude očekávat, že dva body zůstanou doma. Jaký je váš pohled jako trenéra s veškerou zodpovědností?

Za sebe bych to tak nevnímal, že jsme jednoznačnými favority. To v žádném případě! Máme pouze jednobodový náskok na poslední Hranice, ale nejhorší skóre v soutěži. A přijede tým, který předtím odehrál vyrovnaná utkání. Vyrovnaných výkonů měli Hraničtí spoustu. Takže snad jen to, že hrajeme doma, nás může pasovat do role favorita. V domácím prostředí je naše síla – diváci vytvoří takovou atmosféru, díky které v sobě hráči najdou síly, které by normálně v jiných utkáních možná ani nenašli. To je pozitivní a povolený doping. Ale ano, musíme vyhrát! Dali jsme si za cíl se udržet a k jeho naplnění musíme pokaždé udělat maximum.

Co byste řekl na adresu soupeře, v jehož kádru došlo přes léto ke změnám? Bude stejně silný jako v baráži?

Na křídlech budou Mičkal a Petr Magrla, stejní hráči jako minule. Dále proti nám nastoupí Andrš a Tůma, ti zde také hráli. Nehrál proti nám Stržínek, teď bude. A v brance bude Kučerka. Soupeř je to tedy minimálně stejně silný. Každý, kdo si myslí, že když jsou Hranice momentálně dole a mají za sebou sérii porážek, že jsou odsouzeny k sestupu, tak – bez urážky – tomu nerozumí…

Představení soupeře

Cement Hranice je po šesti odehraných zápasech v extraligové tabulce poslední, pořadí si po minulém kole vyměnil právě se Strakonicemi. Ty mají aktuálně o bod více. Ve vzájemném souboji tedy půjde o „čtyři“ body. Jediné dva body získal soupeř ve 2. kole, kdy doma porazil Karvinou 33:28. Strakonice se s Hranicemi potkaly ve druhé polovině května v baráži o extraligu. Tehdy oba týmy zvítězily venku. Nejprve mužstvo z Hané uspělo na jihu Čech v poměru 29:27 (14:12), v následné odvetě zdodal tým od Otavy Moravany na jejich hřišti 27:26 (16:14). Úspěšnější byl tedy jen těsně soupeř.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.