Proti Lovcům vypomohl na hřišti i trenér Michal Zbíral, Strakoničtí padli o osm gólů

Chance extraliga

Přijatelným rozdílem podlehli strakoničtí házenkáři druhému týmu tabulky. V 16. kole Chance extraligy v sobotu 3. prosince prohráli na domácím hřišti s Lovosicemi o osm branek 28:36 (16:20), když v obou poločasech ztratili na soupeře čtyři góly. Severočeši, kteří dosud prohráli dvakrát (vždy s vedoucím Talent týmem Plzeňského kraje), potvrdili svoji kvalitu. Na druhou stranu, Jihočeši jistě cítili, že pro ně výsledek mohl být ještě příznivější. Doplatili totiž na řadu laciných chyb v útoku, které soupeř bez milosti trestal. Navíc v závěru utkání domácí nevyužili také několik jasných šancí, kvůli čemuž skóre nekorigovali ještě výrazněji.

Strakonický trenér Michal Zbíral se postaral o překvapení, když oblékl dres a vypomohl svým svěřencům na hřišti. Zaskočil za zraněné pivoty a byl rovnocennou náhradou, připsal si čtyři góly. Kromě toho do hry zasáhli i dlouhodobí marodi Adam Nejdl a Ondřej Landsinger. Domácí tak měli alespoň větší možnost střídání a tedy rozložení sil.

Zápas začalo mužstvo od Otavy skvěle, po dvou minutách vedlo 2:0. Od stavu 3:2 ale převzal otěže soupeř a domácí už jen dotahovali. Stav byl naposledy smírný v 10. minutě (5:5), poté si hosté drželi dvou až tříbrankový náskok, který se později vyšplhal na čtyřbrankový a v poslední minutě úvodního poločasu už na pět gólů. Strakoničtí stáhli proměněnou sedmičkou po čase. A mohlo být ještě lépe, mrzeli především nevyužité šance ze šestky Lukáše Fencla, Eduarda Wildta, Davida Bičištěho a Adama Nejdla. Jejich pokusy zneškodnil brankář.

Po obrátce se držel rozdíl na pěti až šesti brankách, ale v 50. minutě po pětigólové smršti Lovosických už byl devítibrankový (24:33). Zbylou desetiminutovku domácí vyhráli v poměru 4:3, ale stejně jako v prvním dějství se mohli prosadit vícekrát. Opět byli neúspěšní v koncovce, když jim i dvakrát stála v cestě ke gólové radosti branková konstrukce. Kromě toho měli i trochu smůlu, protože víceméně všechny balony z různých situací se povětšinou odrazily k soupeři. Strakoničtí, které z lavičky vedl jako zaskakující trenér Miroslav Vávra, odehráli rovnocennou partii, ale kvalita byla na straně Lovosických. I tak se po závěrečném hvizdu zdál osmibrankový rozdíl zbytečně vysoký…

FAKTA

Chance extraliga – 16. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – HK FCC Město Lovosice 28:36 (16:20). Branky: Wildt 5 (3), Zbíral 4 (1), A. Nejdl 4, Fencl 3, Kaplan, Pek, M. Nejdl, Bičiště, Krejčí 2, Landsinger, Baierling 1 – Hniďák 8, Lukáč 7, Kupa, Jenko 5 (1), Chotěborský 3, Holubec, Trkovský, Heřmanovský 2, Motl, Stach 1. Rozhodčí: Beňuš, Háza. Vyloučení: 2:6. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 4:2. Diváků: 260. Nejlepší hráči utkání: Fencl – Lukáč.

Další výsledky: Zubří – Karviná 26:30, Dukla Praha – Nové Veselí 37:32, Hranice – Kopřivnice 24:29, Jičín – Maloměřice Brno 29:21, Prešov – SKKP Brno 32:22, Talent tým Plzeňského kraje – Frýdek-Místek 31:26. Dohrávka 4. kola: Jičín – Dukla Praha 31:36.