Proti Písku to byla další bezproblémová jízda dorostenek za vítězstvím

I. liga mladších dorostenek

Ve vítězné jízdě pokračují mladší dorostenky HBC Strakonice 1921. V 5. kole první ligy si v sobotu 10. října připsaly pátou výhru a jsou tak jediným týmem v soutěži, který dosud neztratil. Nováčkovi patří nadále první místo v tabulce. Tentokrát si Strakonice poradily v sousedském derby doma s Pískem rozdílem deseti branek, a to 28:18 (15:7).

Písečandy se sice ujaly vedení 1:0, ale to bylo naposledy. Následně si vybudovaly ve 12. minutě třígólový náskok domácí hráčky, který postupně do konce prvního poločasu vytáhly až na osmibrankový. Tento rozdíl se držel i po změně stran, Strakonice ho ještě navýšily na osm až devět branek, na konečných deset narostl po třech trefám v řadě v samém závěru utkání.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Mančaft výborně bránil, za defenzivu ho musím pochválit. V brance dobře chytala Agáta Nárovcová, což bylo i díky bránění spoluhráček. Ukázali jsme opět sílu, tak jako v předešlých zápasech. Písek nás ničím nepřekvapil, je to stále stejný tým, hrajeme proti sobě už dlouho. Věděli jsme, co nás čeká. Že cesta za dvěma body bude tak dobrá pramenilo právě z výborné obrany. Góly jsme dali po připravených pozicích, střelba z dálky byla solidní, obranu soupeřek jsme přehrávali. Stále hrajeme s družstvy z Čech, ještě jsme se nepotkali s týmy z Moravy. Uvidíme, jak si povedeme v konfrontaci s nimi. S holkami jsem ale spokojený, vyhráváme jednoznačně, dáváme poměrně dost gólů.“

FAKTA

I. liga mladších dorostenek – 5. kolo: Strakonice – Písek 28:18 (15:7). Branky: Schreibmeierová 7 (3), Vávrová 5, Drnková 4, Kordíková, Hanzelínová 3, Harantová, Dvořáková 2, Šulcová, Korcová 1 – Nosková 5 (1), Hachová 4 (3), Flašková 4, Brůhová, Ondruchová 2, Seidlová 1. Rozhodčí: Kubová, Pecka. Vyloučení: 2:1. ŽK: 2:0. Góly ze sedmiček: 3:4.