První prověrkou v novém roce bude pro žákovské týmy Jihočeský pohár

Jihočeský pohár

Jako první z týmů HBC Strakonice 1921 se v novém roce představí starší žákyně a starší žáci. O víkendu 4. – 5. ledna je čeká Jihočeský pohár v Jindřichově Hradci. Starší žáci se utkají v jedné ze dvou skupin s Malacky, Plzní, Linzem B a Úvaly, žákyně čekají souboje s Jindřichovým Hradcem, Žirovnicí, Slavií Praha, Mostem a Lázněmi Kynžvart. Pro letošní velký zájem se hraje na skupiny a pak o umístnění 1×25 minut při jednom time outu na utkání, čas se bude zastavovat jen v nejnutnějších případech.

„Pro holky bude turnaj možností přípravy na domácí 2. kolo Žákovské ligy. Přestože již s Lázněmi Kynžvart, Mostem a Slavií Praha mají odehráno 1. kolo, Jindřichův Hradec máme nalosovaný na 3. kolo do Chebu a Žirovnici přivítáme v 5. kole doma,“ prohlásil trenér žákyň Martin Harant. Jak si stojí soupeřky HBC, který se po úvodním kole nachází na 17. místě s jedinou výhrou? Žirovnice je první, Slavia na čtvrtém a Jindřichův Hradec na pátém místě s plným počtem bodů, jen s rozdílným skóre. Lázně Kynžvart jsou sedmé s jednou prohrou a Mostu patří 21. příčka, je bez bodu.

„Na turnaj odjíždí 13 hráček. Omluvila se jen Nikola Benešová a Agáta Soukupová je dlouhodobě mimo po operaci kolena. Chceme zapojit více mladších hráček,“ dodal trenér. Poznamenal, že s týmy Kynžvartu a Mostu mají Strakonice po 1. kole Žákovské ligy a Mikulášském turnaji vyrovnanou bilanci. „Na turnaj odjíždíme v pátek odpoledne vlakem společně s hochy, kteří s ohledem na marodku a omluvenky budou mít složitou situaci uspět v obrovské a kvalitní konkurenci v obou skupinách,“ konstatoval Martin Harant. Loni starší žákyně turnaj vyhrály.