Prvoligové áčko je novým lídrem tabulky! V dohrávce deklasovalo Dvůr Králové

I. liga mužů

Tak jsme první – no a coooo…!!! Tento pokřik zněl ve středu 27. dubna večer obloukovou halou z úst strakonických mužů. Ti v dohrávaném utkání 12. kola první ligy deklasovali předposlední Dvůr Králové 36:21 (19:13), díky čemuž se po dlouhé době posunuli do čela tabulky, kde nebyli právě jen vinou nesehraných utkání. První tedy zvládli, to druhé proti posledním Hustopečím by mělo být kontumováno, což zatím ale svaz oficiálně nepotvrdil. Strakoničtí mají dvě kola před koncem na druhou Litovel dva body k dobru.

Od začátku duelu s Dvorem Králové bylo jasné, že žádné překvapení se nezrodí. Ani drama. Strakoničtí sice na úvod prohrávali o dva góly, ale po deseti minutách hry už hřiště ovládli a soupeři nasázeli do přestávky devatenáct gólů. Po změně stran nepolevili a dál se házenou bavili. Ve hře dostali větší porci minut ti, kteří jinak tolik nehrají. Zaplněná hala viděla v poklidu zvládnutou cestu za povinnými dvěma body.

Komentář nejlepšího hráče utkání Eduarda Wildta: „Jsem rád, že jsme hned na začátku druhé půle odskočili a nemuseli mít obavy u výsledek. Myslím ale, že prvních pětadvacet minut jsme se se soupeřem zbytečně tahali. Utkání mělo být rozhodnuté mnohem dříve, jenže jsme dělali zbytečné chyby. Ovšem při pohledu na výsledek a s ohledem na průběh a herní vyznění jsme si asi takto představovali, aby zápas dopadl. S Náchodem teď budeme chtít potvrdit aktuální první příčku, na kterou jsme se posunuli. Jestli budou nějaké oslavy? Upřímně říkám, že nevím. Doufám, že něco ano. Ale pro nás je hlavní cíl zvládnout úspěšně baráž o extraligu a až pak si umím představit větší oslavy.“

FAKTA

I. liga mužů – 12. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – I. HK Dvůr Králové 36:21 (19:13). Branky: Wildt 5 (1), A. Nejdl, Bičiště 5, Landsinger, Samek 4, Mošovský 3 (2), F. Lukeš 3, Fencl, Sedlák 2, Miklas, Pek, M. Nejdl 1 – L. Picha 5 (2), Šturm 5, M. Picha, Zelinka, Kamberský 3, Kirschbaum, Pavelka 1. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 2:4. ŽK: 2:2. Góly ze sedmiček: 3:2. Diváků: 220.