Prvoligoví muži na závěr nestačili na Velkou Bystřici, béčko udrželo třetí místo

I. liga mužů, II. liga mužů

Porážkou o dvě branky zakončili první ligu strakoničtí muži. Ve Velké Bystřici v sobotu 7. května v rámci 22. kola podlehli 33:35 (17:18), když ztratili třígólové vedení. Jejich prvenství to ale nemohlo ohrozit.

I. liga mužů – 22. kolo: Házená Velká Bystřice – HBC JVP Strakonice 1921 35:33 (18:17). Branky: Možíš 7 (3), Wolf, Michálek 6, Vodička 4, Ostrožovič 3, Vydra, Švébiš, Skřídlo 2, Menšík, Kubis, Šoustal 1 – Landsinger, Bičiště 6, Wildt 5, Mošovský 4 (3), Nový, A. Nejdl 4, M. Nejdl, Samek 2. Rozhodčí: Kremláček, Procházka. Vyloučení: 4:5. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 3:3.

Komentář kapitána Martina Mošovského: „Některým našim hráčům chyběla motivace, dostali jsme i zbytečné góly. Domácí byli nažhavení, makali víc než my. Velká Bystřice ale byla určitě k poražení, jenže jsme nedali pár vyložených šancí a vytvořený náskok jsme neudrželi.“

Béčko rovněž v sobotu 7. května hrálo v závěrečném 22. kole venku se Slavií Praha, kterou i přes potíže se sestavou porazilo v pohodě 35:26 (19:11) a v konečné tabulce obsadilo třetí příčku.

II. liga mužů – 22. kolo: Slavia Praha – Strakonice B 26:35 (11:19). Branky: Jaroš 5 (3), Klouček 5 – Miklas 7, Němec 5 (1), Kalbáč, K. Lukeš 5, Rejžek 4, Beneš, Chvosta 3, Koudelka 2, Masák 1. Rozhodčí: Kasík, Matis. Vyloučení: 3:3. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 4:1.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Chtěl jsem získat minimálně bod, který by nám zaručoval jistotu třetího místa. Měli jsme ale problémy se sestavou, áčko totiž hrálo ve stejný den. Takže šanci dostali i dorostenci. Od začátku hráli kluci velice dobře, výborně zachytal Martin Smolej, poděkování patří Petru Masákovi, který dorazil k zápasu po vlastní ose a výrazně nám pomohl v obraně. S předvedeným výkonem týmu jsem byl spokojený. Stejně tak s konečným třetím místem, které je odpovídající. Konkrétní cíl jsme s béčkem neměli. Na jaře nám nevyšla jen domácí odveta s Lokomotivou České Budějovice, těsně jsme podlehli Novému Veselí B, které soutěží prošlo bez zaváhání. Celkově jsme splnili to, co jsem očekával.“