Reprezentace měla na evropském šampionátu podporu i ze Strakonic

EURO 2020

Na probíhající mistrovství Evropy v házené mužů odjela české reprezentanty do Vídně podpořit i házenkářská výprava ze Strakonic. Členové HBC viděli dva zápasy. Ten první v pátek 10. ledna, kdy Češi hráli proti domácím Rakušanům, kterým podlehli 29:32. „Atmosféra byla parádní, v hale bylo přes sedm tisíc lidí. Jen škoda výsledku, že se českému týmu nepodařilo zvítězit. Myslím, že to ho bude stát postup ze skupiny,“ uvedl předseda klubu Miroslav Vávra.

V neděli 12. ledna si pak všichni čeští příznivci spravili chuť, když český výběr porazil Severní Makedonii 27:25. „Atmosféra byla ještě lepší než při prvním utkání. Dorazilo hodně Makedonců, podle mě jich bylo víc než nás. Po zápase nám gratulovali a vyfotili jsme se s nimi, bylo to fajn. Mají můj obdiv, že v takovém množství přijeli podpořit svůj národní tým. Naši kluci výhru ubojovali, takže v úterý 14. ledna proti Ukrajině mají o co hrát. Bude to napínavé až do konce,“ zmínil Miroslav Vávra.

Dále poznamenal, že všichni ze strakonické výpravy byli obrovsky překvapeni halou, která je obrovským komplexem skoro v centru města. „Vše bylo perfektně řešeno,“ zdůraznil Vávra. „Celkově jsme si třídenní zájezd nadstandardně užili, kromě samotných zápasů jsme se šli podívat i po Vídni. Chci poděkovat Mírovi Samcovi, který pro nás tohle všechno zařídil. Po dlouhé době jsme se viděli takhle pohromadě,“ zdůraznil předseda oddílu.

Na snímku zleva stojí Martin Mošovský, Jaromír Samec, Michal Čech, Jindřich Kosák, Zdeněk Vlk, Michal Frk, Roman Nejdl, Miloš Kos, Jiří Hovorka, Vladimír Vacek, Josef Pořízka, Miroslav Vávra. Zleva sedí Pavel Samec, Lukáš Moravec a Jaroslav Pitule.