Reprezentantka Kvášová hlásí změnu, návrat do Písku se nekoná

Do Francie odcházela na rok. Delší angažmá při své, jak avizovala, jediném zahraničním dobrodružství v cizině neplánovala s ohledem na děti, dvojčata předškolního věku. Ve francouzském Sambre Avesnois vytvořili mladé mamince i oběma dětem skvělé podmínky, i přesto ale Kvášová na jaře potvrdila, že se vrátí na další sezónu domů a nastupovat bude v Písku. Teď je ale vše jinak a česká reprezentantka se na novou sezónu bude opět připravovat ve Francii.

Ještě před několika dny jsem se loučila se Sambre, plakala na posledním zápase, loučila se s diváky. Ale teď oficiálně oznamuji, že Sambre mi nabídlo podmínky k tomu, abych mohla v této zkušenosti pokračovat. Smlouvu v Sambre prodlužuji o rok,“ oznámila dnes zkušená česká reprezentantka.

Do Francie se opět vrátí i s oběma dvojčaty, veselými rarášky, kteří se stali oblíbenci celého klubu. Vedení týmu už v minulé sezóně připravilo mladé rodině co nejlepší zázemí, Kvášová se stala klíčovou hráčkou týmu, Sambre pomohla k historickému výsledku – postupu do play off druhé francouzské ligy.

„Moje rozhodnutí bylo velmi těžké a rozhodovala jsem se hlavně podle dětí a životní situace. A děkuji Sambre, že můžeme společně pokračovat v cestě za naším cílem,“ vzkázala Kvášová. Sambre Avesnois bude usilovat o co nejlepší postavení ve 2. francouzské lize, ambicí je i postup do nejvyšší francouzské soutěže.

Pro Kvášovou je angažmá v Sambre první zahraniční štací, předtím působila v Havlíčkově Brodě, Slavii Praha a v Sokole Písek. Sem se také plánovala po roční zkušenosti ve Francii vrátit. „Tímto se Sokolu Písek moc omlouvám. Tento klub je moje srdeční záležitost, a tak jen těžko hledám adekvátní omluvu pro tuto změnu rozhodnutí. Každopádně až moje kroky povedou do Česka, je pro mě Písek jasná volba, pokud bude mít klub o mě zájem,“ přislíbila Kvášová.

Již na jaře si Kvášová pochvalovala život ve Francii, fungování klubu i styl házené, který jí sedl. „Klub funguje skvěle. Všichni táhneme za jeden provaz, všichni chceme dostáhnout co největšího úspěchu a ten první už se nám povedl, za to jsem hrozně ráda. Francouzská liga pro mě ze začátku byla trochu fofr v útoku i v přechodu do útoku, házená je tady víc běhavá. Ale nakonec mi to sedí, i v obraně je tu větší agresivita a to mi pasuje. Nemůžu si stěžovat.“

Zdroj: ČSH