S Dolní Cerekví si doma poradili muži B i dorostenci, dorostenky utrpěly debakl

Ligové soutěže

Dva body si v sobotu 20. listopadu doma proti Dolní Cerekvi v 9. kole připsali druholigoví muži B i druholigoví starší dorostenci HBC Strakonice 1921. Neuspěly jen prvoligové mladší dorostenky s Mostem, které schytaly debakl.

II. liga mužů – 9. kolo: Strakonice B – Dolní Cerekev 35:26 (18:12). Branky: Zbíral 10 (1), K. Lukeš 5, F. Lukeš 4, Miklas, Chvosta 3, Michal Tíkal, Hanzelín, Kojan 2, Narin, Beneš, Joza, M. Nejdl 1 – J. Jetleb 6 (5), O. Krajíček 6. Rozhodčí: Kozler, Pražák. Vyloučení: 1:4. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 1:5.

Roman Nejdl, trenér: „Na začátku se skóre chvíli tahalo, ale jakmile jsme se dostali do vedení, lehce jsme ho navyšovali a nepochybovali o tom, že by se zápas mohl nějak zdramatizovat. Opět se povedlo dát prostor všem hráčům, v poli se jich vystřídalo čtrnáct. Přesto jsme utkání dovedli v poklidu k vítězství. Rozdílovým hráčem byl rozhodně Michal Zbíral, má obrovské zkušenosti, které dokáže na hřišti uplatnit – připraví šance jak pro sebe, tak pro ostatní. Pro kluky z dorostu to byla velká škola a zkušenost si s ním zahrát. Jsem spokojený s tím, jak se prezentovali.“

II. liga starších dorostenců – 9. kolo: Strakonice – Dolní Cerekev 37:14 (20:6). Branky: Michal Tíkal 8, Němec 6, Koudelka 4 (1), K. Lukeš 4, M. Bilík, Vondra, Joza 3, Beneš, M. Nejdl 2, Strnad, Kojan 1 – Tichánek 5 (3). Rozhodčí: Kozler, Pražák. Vyloučení: 1:2. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 1:3.

Roman Nejdl, trenér: „K zápasu se nedá říci asi nic víc, než že byl jen otázkou výše konečného skóre. Zahrála si celá lavička, snažil jsem se dát prostor úplně všem hráčům. Soupeř byl hodně slabý, nedosahoval našich kvalit, měl ve svém středu i mladší ročníky. Přestože jsem se snažil na kluky apelovat, aby hráli stále naplno, podvědomě svoji jasnou převahu v hlavách měli, takže pak možná došlo k polevení. Určitě při vyložených šancích, kterých jsme měli velké množství.“

I. liga mladších dorostenek – 11. kolo: Strakonice – Most 16:50 (7:26). Branky: Švecová 5, Klejnová 3 (1), Stranevová 3, Koňáková 2, Horažďovská 1 (1), Benešová, Kreuzerová 1 – Mocková 11 (1), Pazderová 11. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:3. Góly ze sedmiček: 2:3.

Desátou porážkou v řadě, navíc nejvyšší v sezoně, se rozloučily s podzimní částí strakonické dorostenky. V tabulce jsou poslední.