Šéf klubu Miroslav Vávra: Nečekal jsem, že budeme mít v polovině nula bodů

Chance extraliga mužů

Ohlédnutí předsedy HBC Strakonice 1921 Miroslava Vávry
za první polovinou základní části Chance extraligy

„Dosavadní průběh extraligy se mi hodnotí velmi těžko. To říkám zcela upřímně. I přesto, že nás před novým ročníkem postihly odchody hráčů, nepočítal jsem s tím, že celou podzimní část odehrajeme bez bodového zisku. V některých zápasech jsme mu přitom byli blízko – zmínil bych určitě duely s Maloměřicemi Brno, SKKP Brno, Frýdkem-Místkem nebo naposledy s Jičínem. Pokaždé jsme však dobře rozehraná utkání ztratili.

Z mého osobního pohledu se mi zdá, že hráčům občas dojdou síly a dostanou se v určitých fázích zápasu do stavu, kdy nejsou schopni proměňovat brankové příležitosti, které si vypracují. Nadějné ale je, že v průběhu podzimu došlo postupně ke zlepšení a dokázali jsme prohrávat alespoň důstojnými gólovými rozdíly. Viděli jsme herní vzestup a dokázali si, že můžeme se soupeři hrát vyrovnaně. Hraje se však na body, kterých bohužel máme stále nula.

Náš kádr je výkonnostně i věkově nějak nastavený, což je fakt. Bohužel nás hned od začátku sezony provází hodně zranění, to se na zápasech jistě také podepsalo. Téměř kompletní jsme se potkali až ve 13. kole na Jičín, i když nehrál Lukáš Fencl a zranil se Ondřej Sedláček. Jinak se s těžkými zdravotními komplikacemi potýkal Martin Němec, v úvodu jsme se museli obejít také bez zraněného Adama Nejdla, který by měl patřit k tahounům mužstva. Až teď se oba dostávají do herní pohody. Využít jsme nemohli také Petra Masáka, který absolvoval dvě operace a nastoupil až proti Jičínu.

„Viděli jsme herní vzestup a dokázali si, že můžeme se soupeři hrát vyrovnaně. Hraje se však na body, kterých bohužel máme stále nula.“

Nějakou dobu trvá, než se tým dostane do herního tempa, my jsme se do něj ještě naplno nedostali. A fyzickou kondici, která je na nejvyšší soutěž potřeba, do sebe hráči nejsou schopni dostat jen tréninky a zápasovým vytížením. Nějakou dobu to ještě bude trvat. Uvidíme, jestli nám v tomto pomůže zimní pauza a posuneme se během ní hlavně ve fyzičce. Po herní stránce podle mě nezaostáváme tolik. Soupeře dokážeme přehrát, ale nejsme schopni dát gól.

Teď začíná odvetná část, kde nás jako první čeká silná Karviná. My ale cílíme především na domácí zápas s Maloměřicemi. Pokud ho zvládneme, mohli bychom se tím konečně odrazit a bylo by to fajn. Předtím jedeme ještě do Zubří… Hrát se dá s každým. Na závěr podzimu nás pak ještě čekají Dukla Praha a mistrovská Plzeň, což bude extrémně náročné. 

Co se týče případného doplnění kádru, za aktuální situace to není na pořadu dne. A to především s ohledem na to, jak máme nastavené klubové finance. Nemáme možnost nikam sáhnout a ani nevidíme hráče, který by nám mohl pomoci. Spíše bychom chtěli, aby se hráči, kteří tady jsou, uzdravili, byli v pohodě a do druhé poloviny sezony nastoupili s větším zaujetím a chutí, kterou by přetavili v zisk bodů a zachránili extraligu.“