Skupiny EURO 2022, rozpis zápasů, tv přenosy

Mistrovství Evropy se koná každé 2 roky a hraje se od roku 1994. Nejlepším českým umístěním bylo 6. místo na ME 1996, toto místo Češi zopakovali i na šampionátu v roce 2018 v Chorvatsku. Na minulém ME se jim nedařilo a skončili až na celkovém 12. místě.

Podruhé se na šampionátu představí 24 týmů, hned 20 z nich vzešlo z kvalifikace. Pořadatelské země mají účast zajištěnu automaticky, stejně tak poslední finalisté Mistrovství Evropy, kterými jsou Španělsko a Chorvatsko. Nejlepší týmy z ME se kvalifikují i na Mistrovství světa v házené mužů.

Z celkem 6 čtyřčlenných skupin postoupí do dalších bojů vždy 2 nejlepší týmy, a to konkrétně do dalších dvou skupin. Zde se odehrají zbývající zápasy, se kterými týmy ještě nehrály. Systém je podobný jako na Mistrovství Evropy v házené žen, kde však hraje méně týmů.

Dva nejlepší týmy z těchto skupin postupují rovnou do semifinále, týmy na 3. místě čeká duel o 5. místo.

O zápasy nepřijdete ani díky přenosům v televizi, tentokrát najdeme přímé přenosy na více televizích, konkrétně ČT Sport, a také Sport 1Sport 2, které se věnovaly i poslednímu Mistrovství Evropy. Vše bude k dispozici i na webu České televize.

Rozpis zápasů