Skvělá obrana dorostenců! Dolní Cerekvi dovolili jen deset gólů, sami dali 37 branek

II. liga starších dorostenců

Doslova v exhibičním tempu dokráčeli druholigoví starší dorostenci Strakonic k deváté podzimní výhře. V 10. kole soutěže v sobotu 26. listopadu deklasovali na svém hřišti Dolní Cerekev rozdílem 27 (!) branek, když  po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli skóre výsledek 37:10. Domácí potvrdili své vedoucí postavení, v čele tabulky jsou bez jediného zaváhání. K čistému podzimnímu „štítu“ jim tak chybí ještě poslední utkání, v němž se první prosincovou neděli představí na hřišti osmé Lokomotivy Vršovice.

Ačkoliv v jedenáctičlenném startovním poli patří Cerekvi sedmé místo, neměla u Otavy sebemenší šanci. Strakoničtí soupeře ničili. Hosté se poprvé prosadili až v polovině 15. minuty za stavu 5:0, a to ještě domácí předtím zahodili tři jasné šance. V obraně odváděl tým perfektní práci, hostům toho dovolil minimum. A v útoku předváděl rychlou dravou házenou, s níž si soupeř nevěděl příliš rady. Že skóre nebylo ještě vyšší, za to mohl děkovat svému brankáři. Poločasový výsledek 15:5 ale hovořil za vše.

Ve druhém dějství jasná partie pokračovala. I když Dolní Cerekev vsítila úvodní gól, následně inkasovala devětkrát v řadě a výsledek se tak během necelých osmi minut vyšplhal na 24:6. Domácí se bavili, hosté znovu jen výjimečně skórovali. Tři z pěti tref ve druhé půli zaznamenali až v poslední desetiminutovce. Ze strakonických hráčů žádný střelecky neexceloval, góly si rovnoměrně rozložili mezi sebe.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Skóre možná nahrává pohledu, že byl mezi týmy diametrální rozdíl. Já bych ale chtěl kluky pochválit za výbornou obranu, za kterou zachytali luxusně – musím to tak doslova říci – všichni tři naši gólmani. Také chci u hráčů vyzdvihnout fakt, že svůj standard udrželi v průběhu celého zápasu, i když vývoj skóre nahrával k lehkému polevení. Zvládli to však na výbornou.“

FAKTA

II. liga starších dorostenců – 10. kolo: Strakonice – Dolní Cerekev 37:10 (15:5). Branky: Kojan 8, Michal Tíkal 6, Koudelka 5 (1), K. Lukeš, Strnad 5, Němec 4 (1), Rejžek, M. Bilík 2 – Tichánek 2 (2), Mikeš, Kubát 2. Rozhodčí: Tůma, Ransdorf. Vyloučení: 1:7. ŽK: 2:0. Góly ze sedmiček: 2:3. Diváků: 66.