Skvělé domácí představení mužů, Bystřici pod Hostýnem dali 40 gólů

I. liga mužů

Fanoušci strakonických házenkářů si v prvním jarním domácím utkání přišli na své. Viděli 72 gólů! Prvoligové áčko mužů v sobotu 29. února v rámci 13. kola z pozice lídra soutěže nasázelo 40 branek poslední Bystřici pod Hostýnem. Po předchozí výhře v Hustopečích tak slavilo další dva body, tentokrát za vítězství 40:32 (16:15) a nadále se vyhřívá s náskokem na čele tabulky.

Jihočechům chyběli Tomáš Pek, Jan Kačín a do hry nenaskočil ani stále zraněný kapitán Martin Mošovský. Z Plzně byl naopak k dispozici Eduard Wildt a dal o sobě na křídle vědět. První půle byla zcela vyrovnaná. V 5. minutě zaujal domácí brankář Jindřich Mráz, když zaskočil hostujícího kolegu mezi tyčemi a pohotově přes celé hřiště vsítil gól na 3:2. Strakoničtí stále vedli, maximálně ale o dvě branky, soupeř však vždy zvládl vyrovnat. Naposledy se mu to povedlo 35 sekund před přestávkou na 15:15, o sedm vteřin později ale Filip Zdychynec znovu strhl vedení na stranu favorita.

Úvodních deset minut druhého dějství se rozdíl držel v rozmezí jednoho až tří gólů, až ve 44. minutě dal Říha poprvé na čtyřbrankový (25:21) a poté už hosté nestačili. Navíc v té samé minutě viděl červenou kartu jejich gólman Tomáš Janků, který sestřelil Michala Krejčího. Celkově bylo ve zbývajících minutách vidět, že Bystřičtí přijeli jen v devíti hráčích do pole a fyzická převaha Jihočechů se začala víc a víc projevovat. Gól s pořadovým číslem 40 vstřelil dvacet sekund před závěrečnou sirénou Adam Nejdl a dal výsledku konečnou podobu (40:32), předtím byl ve 49. minutě rovněž autorem 30. trefy svého týmu (dával na 30:24).

Strakoničtí podali zodpovědný výkon s minimem chyb, předváděli rychlou kombinační a pohlednou házenou. Využívali především rychlých přechodů do útoků. A v brance je podrželi oba gólmani, v první půli Jindřich Mráz a ve druhé Filip Kaiser, jenž byl vyhlášen i nejlepším hráčem zápasu. O góly se hráči rovnoměrně podělili, trenér Michal Zbíral sestavu pravidelně točil.

I. liga mužů – 13. kolo: HBC Strakonice 1921 – HK Bystřice pod Hostýnem 40:32 (16:15). Branky: Wildt 7 (1), A. Nejdl 7, Říha 6 (2), Zdychynec 6, Fencl, Krejčí 4, O. Landsinger 3, Samek, Klačo, Mráz 1 – R. Tiller 9, Salvet 6, Hub 5 (3), Vlk 5, J. Tiller 4, Hradil 2, Zeman 1. Rozhodčí: Veselý, Hladký. Vyloučení: 5:6. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (Janků). Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 270. Nejlepší hráči utkání: Kaiser – R. Tiller.