Skvělý výkon! I s absencemi áčko mužů deklasovalo Bystřici pod Hostýnem

I. liga mužů

Páté vítězství v řadě, udržení prvního místa s náskokem. To jsou dvě nejzásadnější informace po utkání 9. kola první ligy, ve kterém strakoničtí muži v sobotu 20. listopadu před domácím publikem deklasovali Bystřici pod Hostýnem desetibrankovým rozdílem 33:23 (17:10). Jihočeši zvládli utkání s bravurou a bez jakýchkoliv problémů i bez tří hráčů (Tomáše Peka, Eduarda Wildta a Michala Krejčího), kteří chyběli kvůli nemoci.

Domácí hned od začátku na soupeře nastoupili. V útoku mu nic nedovolili, za prvních patnáct minut inkasovali jen čtyři branky, a v útoku si počínali suverénně. Ve 13. minutě vedli už 10:3 a do přestávky tento sedmigólový rozdíl ve skóre zůstal (17:10). Po obrátce se náskok Strakonických vyšplhal na devět branek a ve 42. minutě po gólu Sedláka poprvé na deset (24:14). Ve 49. minutě pak svítil na ukazateli průběžný výsledek už 28:16, ale hosté ho čtyřmi brankami v řadě zmírnili. Na to domácí reagovali třemi trefami za sebou, pak už to bylo víceméně gól za gól. V čase 60.00 pak Sedlákův gól znamenal udržení desetigólového rozdílu v konečném účtování.

Do utkání při zmíněných absencích domácích naskočili hráči, kteří jindy nedostávají tolik prostoru. Na pravém křídle to byli Filip Lukeš, který dal tři góly, a jeho mladší bratr Kryštof Lukeš, který si v 58. minutě připsal svoji premiérovou trefu v dresu áčka mužů, když dal na 32:21.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Hned od začátku jsme chytili tempo zápasu, seděla nám obrana a v brance nás držel Jindra Mráz. K tomu jsme se prosazovali v útoku, takže vše vyšlo. Bystřice nehrála špatně, měla v týmu mladé hráče a docela solidní střelbu z dálky. Přijela však v menším počtu, což bylo znát na kondici. Byl to silný tým, my jsme byli ale lepší v obraně i v brance. To byl hlavní faktor zápasu. Super práci v defenzivě i ofenzivě odvedl Leo Kaplan, na pivotu předvedl super výkon Martin Nový, který těžil ze hry skvělého Martina Říhy, jenž na rozehrávce šéfoval. Jindra Mráz byl oprávněně vyhlášen nejlepším hráčem. Celkově jsme zápas zvládli týmově, dobrý výkon podali všichni hráči. Super představení na pravém křídle předvedl Filip Lukeš, měl střelbu 3/3, naskočil i jeho bratr Kryštof, který poprvé za nás skóroval. Jsem za to rád, bylo to celkově vydařené.“

FAKTA

I. liga mužů – 9. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – HK Bystřice pod Hostýnem 33:23 (17:10). Branky: Nový 7, Kaplan 6, Bičiště, Sedlák 4, F. Lukeš 3, Mošovský 2 (2), Landsinger, M. Nejdl, Říha 2, K. Lukeš 1 – Bajer 7, Vlk 6, Salvet, Matela 3, Randýsek 2, Juránek, Čepica 1. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 2:3. ŽK: 1:2. Góly ze sedmiček: 2:0. Nejlepší hráči utkání: Mráz – Čepica.

Další výsledky: Vsetín – Hustopeče 47:20, Jičín B – Velká Bystřice 31:30, Chodov – Náchod 33:19, Zlín – Dvůr Králové 36:16, Sokol Vršovice – Litovel odloženo. Dohrávka 7. kola: Zlín – Náchod 38:31.