Soustředění dorostenek na Orlíku bylo letos pojato jinak

Příprava dorostenek

Také letos jako tradičně absolvovaly strakonické dorostenky soustředění na Orlíku. Tentokrát jím zahájily letní přípravu na novou sezonu, v níž je čekají boje v nové soutěži, a to v první lize. Odcestovaly k němu ještě spolu se staršími žákyněmi v neděli 9. srpna, konec byl ve čtvrtek 13. srpna. S družstvem se připravovaly i nové posily z Třeboně – Laura Dvořáková, Nicol Drnková, Tereza Wolnerová a Simona Schreibmeierová.

Hráčky vedla trenérská dvojice Miroslav Vávra – Martin Harant. „Soustředění jsme tentokrát pojali jinak než v minulosti. Běh do kopců a dlouhé tratě jsme z tréninkového procesu odstranili a zaměřili jsme se na krátké úseky – na sílu, dynamiku, protažení, balanc a hlavně správné provedení cvičení,“ přiblížil Miroslav Vávra.

Velkou radost měl ze zmíněné čtveřice třeboňských hráček. „Za mě jsou to fajn holky, myslím, že by měly bez problémů zapadnout. Je vidět, že v Třeboni s nimi velmi dobře pracují, za což děkuji jejich trenérům. Vše zvládají a prováděná cvičení mají na dobré úrovni,“ konstatoval trenér. Dále zdůraznil, že na všech jeho svěřenkyních je citelně znát další posun ve vývoji. Kromě klasických tréninků také hráčky absolvovaly dvě lekce jógy, které vedla Lenka Vávrová.

Ve čtvrtek následně ještě sedm hráček (Klára Divišová, Sára Nejedlá, Eva Kordíková, Veronika Vávrová, Barbora Plojharová, Anežka Kadlecová a Barbora Hanzelínová), které budou v nové sezoně nastupovat také za prvoligové dorostenky DHC Plzeň, sehrály přípravné utkání v Praze-Břvích proti prvoligovým starším dorostenkám Slavie Praha. Porazily je 37:32. V pondělí 17. srpna strakonické družstvo dorostenek absolvuje v Sezimově Ústí přípravné utkání proti Slavii Praha. Začátek je v 17.30 hodin.