Starší dorost HBC absolvoval v rámci přípravy tři zajímavé konfrontace

Příprava dorostenců

V červnu a červenci starší dorostenci HBC Strakonice 1921 využili zajímavá cvičení připravená Tomášem Nejdlem a v menších skupinách individuálně pracovali na rozvoji síly, motoriky a dynamiky pohybu. Od 3. srpna již tým pod vedením trenéra Romana Nejdla koncepčně zahájil přípravu na novou sezonu.

„Týdenní blok tréninků se sice nepodařilo zakončit plánovaným utkáním s interligovým týmem žen Sokola Písek, ale kvalitní náhradu nám obstaral tým mužů Strakonic, složený z loňských či předloňských dorostenců – Lukáš Fencl, Filip Zdychynec, Ondřej Landsinger, Filip Lukeš, Samuel Miklas, Petr Brůček. Byla to velmi zajímavá konfrontace, ukázka síly, důrazu a rychlosti, ve které se mužská házená hraje,“ hodnotil kouč. Utkání hrané 1×30 min skončilo porážkou dorostenců 19:21.

Následně družstvo již do Písku odjelo a v utkání hraném 3×20 minut odehrálo zajímavý souboj s rychlým a technickým soupeřem. „Větší fyzická převaha a důraz přinesl vítězství 35:29. A v pátek jsme se do Písku vypravili ještě jednou, na soustředění zde byl mladší a starší dorost Mělníku, který jsme porazili 35:13,“ konstatoval Roman Nejdl.

Na přelomu srpna a září dorostence HBC čekají dvě přátelská utkání s HC Linz AG. „Jednoznačným cílem pro blížící se sezonu je vítězství ve druhé lize staršího dorostu,“ nastínil trenér.

Tým strakonického staršího dorostu tvoří: Štěpán Kalbáč (hostování do Plzně), Dominik Čarek, Štěpán Kosák (po operaci ramene vynechá podzim), Adam Beneš, Oleh Lysenko (laboruje s ramenem), Marek Nejdl (hostování do Plzně), Šimon Hůda (?), Bohouš Mára (gólman), Filip Józa (hostování z Českých Budějovic), Petr Klimeš (hostování z Českých Budějovic), Lukáš Hackl (hostování z Chodova) a mladší dorostenci Martin Němec, Petr Koudelka, Kryštof Lukeš, Adam Novák, Roman Rejžek, Michal Tíkal (hostování do Plzně) Matěj Švec (gólman), František Kojan (hostování z Českých Budějovic), Hynek Mikeš (?). S týmem se velmi poctivě připravuje i starší žák Mirek Tíkal, který jako gólman bude rovněž hostovat do mladšího dorostu Plzně.