Starší dorost stvrdil s Mělníkem prvenství, dorostenky po boji nestačily na Zlín

II. liga starších dorostenců, I. liga mladších dorostenek

Druholigoví dorostenci jako třetí tým HBC v aktuálním ročníku vybojovali celkové vítězství v soutěži. Na hřišti Mělníku v neděli 8. května v posledním 22. kole vyhráli 24:21 (13:8), čímž stvrdili dosavadní vedoucí postavení. Druhé Louny uhrály stejně bodů, vzájemné zápasy s Jihočechy ale vyzněly v jejich neprospěch.

II. liga starších dorostenců – 22. kolo: Mělník –Strakonice 21:24 (8:13). Branky: Miřatský 5 – Němec 7, Beneš 4, M. Nejdl 3, Koudelka 2 (1), K. Lukeš, Vondra, Kojan 2, M. Bilík, Strnad 1. Rozhodčí: Ledvinka, Tůma. Vyloučení: 3:3. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 0:1.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Vítězstvím v soutěži jsme splnili cíl, který jsme si vytkli. Takže jsem spokojený! V posledním utkání jsme od začátku vedli, a to až o devět gólů. I přes problémy se sestavou a drobné zdravotní problémy klíčových hráčů jsme zápas – trošku v divadelním žánru v závěru – dotáhli do vítězného konce. Ale hráli jsme občas lehkovážně. Za první poločas však klukům patří výrazná pochvala, v něm jsme rozhodli. Ve druhé půli při vidině výrazného vedení jsme řešili situace lehkovážně a kupili jsme chyby.“

Domácí derniéru za sebou mají prvoligové mladší dorostenky Strakonic. V sobotu 7. května ve 21. kole podlehly Zlínu po boji 30:33 (13:17). Na jejich umístění na desáté pozici se tím nic nezměnilo a před posledním kolem soutěže ani nezmění.

I. liga mladších dorostenek – 21. kolo: Strakonice – Zlín 30:33 (13:17). Branky: Šulcová 12 (1), Benešová 7 (2), Klejnová 4, Horažďovská 3 (1), Švecová 2 (1), Harantová, Matějková 1 – Filípková 13. Rozhodčí: Hájek, Řeháček. Vyloučení: 4:1. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (30. Harantová). Góly ze sedmiček: 5:0. Diváků: 60.

Komentář trenéra Martina Haranta: „I přes prohru skvěle odehrané utkání. Na holkách byla vidět odhodlanost zanechat při posledním domácím klání co nejlepší dojem, což se z mého pohledu podařilo. Dobře fungovala organizace obrany, udržet střeleckou hvězdu Zlína Terezu Filípkovou se nedařilo většině celků v ligovém ročníku. Útok byl znatelně důraznější oproti jiným zápasů. Byl to boj do posledních vteřin s nadějí na bodový úspěch. Díky holkám za předvedenou hru a divákům za skvělou atmosféru, kterou vytvořili.“