Starší dorost v domácí derniéře oplatil Jablonci porážku z podzimu, vyhrál 30:24

II. liga starších dorostenců

Dohrávkou úvodního jarního kola se rozloučili strakoničtí starší dorostenci pro aktuální sezonu s domácí halou. V sobotu 16. dubna v odloženém 12. kole druhé ligy přehráli třetí Jablonec nad Nisou 30:24 (14:11) a coby lídr tabulky splnili roli favorita. Jihočeši se rozjížděli pomaleji, soupeř se držel na dostřel. Deset minut po přestávce se domácí přece jen gólově utrhli a vytvořili si až osmibrankový náskok, který se do konce utkání ztenčil na šest gólů. O zisku dvou bodů však nebylo od začátku pochyb. V závěrečných dvou zápasech Strakoničtí zajíždějí do Dolní Cerekve (9.) a do Mělníku (5.). Udržení vedoucí příčky mají plně ve své moci.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Chtěli jsme Jablonci oplatit porážku z podzimu, na zápas jsme se proto těšili. Jsem však trochu zklamaný z naší úspěšnosti střelby. Myslím, že jsme měli vyhrát mnohem výraznějším rozdílem. Byl to festival zahozených gólových příležitostí. Nedovedu si vysvětlit, čím to bylo. Jestli se kluci tak moc těšili… Teď nás čeká zápas v Dolní Cerekvi, kde by naše vítězství mělo být z kategorie povinných. Na závěr jedeme k utkání s Mělníkem, což je velmi nepříjemný soupeř. Máme s ním z předchozích let vyrovnanou bilanci, takže nic lehkého nás nečeká. Ale pokud chceme soutěž vyhrát, musíme vyhrát i tam.“

FAKTA

II. liga starších dorostenců – 12. kolo: Strakonice – Jablonec nad Nisou 30:24 (14:11). Branky: M. Nejdl 7 (2), Michal Tíkal 6, Beneš 4, Němec, Vondra, Strnad 3, K. Lukeš, Koudelka 2 – Kubík, Hassa 6. Rozhodčí: Čapek, Hájek. Vyloučení: 2:3. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 2:0. Diváků: 70.