Starší dorostenci odehráli další přípravné zápasy, čekají je ještě dva

V přípravě starších dorostenců Strakonic na sezonu došlo ke komplikaci. Zaúřadoval Covid-19 a původně plánovaný odjezd do Linze se nekonal (v Horním Rakousku se nesmí provozovat kontaktní sport). Náhradu tak opět obstarali mladíci v A-týmu mužů HBC, se kterými svěřenci trenéra Romana Nejdla v úterý 18. srpna, den před jejich odjezdem na soustředění do Kynžvartu, odehráli opět zajímavou konfrontaci. V utkání hraném 2×25 minut prohráli 25:35.

V pondělí 24. srpna pak dorostenci na domácí palubovce sehráli utkání s mladším a starším dorostem HC Linz AG. Hrálo se 3×25 minut. „V první a třetí třetině jsme vyhráli 19:12, respektive 15:12, prostřední třetinu odehráli pouze mladší dorostenci a prohráli jsme ji 13:15,“ upřesnil Roman Nejdl.

O dva dny později pak mladíci odehráli velmi dobré utkání ve Šťáhlavech, kde prohráli 24:28 (11:13). „Kromě tragického vstupu do druhé půle, kdy ze stavu 11:13 bylo rázem 11:19, jsme s účastníkem první ligy staršího dorostu odehráli vyrovnaný zápas. Chyběl nám větší důraz na obou brankovištích a brzdila nás nízká úspěšnost při zakončení tutovek,“ zmínil kouč.

Od pondělí 31. srpna tým přechází na plánovanou porci čtyř tréninků týdně. K odvetě by měly přijet Šťáhlavy a poslední přípravné utkání odehrají Strakoničtí v sobotu 5. září na palubovce Talentu Plzeň. Poté už je 13. září čeká úvodní utkání druhé ligy staršího dorostu v Jablonci nad Nisou.