Starší žáci přivezli šesté místo, Michal Vondra byl nejlepším střelcem turnaje

Turnaj starších žáků v Plzni

Starší žáci se ve dnech 20.-22. října zúčastnili turnaje v Plzni. Obsazení turnaje bylo velmi kvalitní a strakoničtí kluci nakonec skončili na šestém místě z osmi týmů.

„Bohužel nám úplně nevyšel poslední zápas proti Slavii Plzeň, který jsme prohráli 12:17 a tím jsme se posunuli ze čtvrtého místa až na šesté. Nicméně zde o umístění až tolik nešlo, kluci si hlavně zahráli proti týmům, na které mohou narazit v kvalifikaci Žákovské ligy. Mohli tak poznat případné soupeře a kvalitu této soutěže,“ hodnotil trenér Zdeněk Kočí.

Hráči se podle něj během celého turnaje zlepšovali a jako jediný tým dokázali porazit vítěze turnaje Talent Plzeň, a to v úžasném zápase plném emocí a krásných házenkářských okamžiků. „Během tohoto utkání se naši borci hecovali a semkli v úžasnou partu, která výborně bránila a úžasným výkonem jim v brance kryl záda Jakub Čejka. Z Plzně si dokonce odvezl cenu Michal Vondra za nejlepšího střelce turnaje za 46 vstřelených branek. A to i přesto, že v sobotu dvě utkání nehrál, protože odjel do Úval pomoci vyhrát mladšímu dorostu v utkání druhé ligy. Za tuto cenu byl velmi rád, ale jak sám řekl – bez celého týmu bych jí nezískal,“ zdůraznil Zdeněk Kočí.

Za Strakonice hráli a stříleli: Jan Moravec 17 gólů, Marek Mráz 9, Jakub Vogeltanz 9, Lukáš Cimburek 7, Oliver Dunovský 10, Marek Čech 4, Michal Vondra 46, Vojtěch Levý 17, Jakub Hlavín a Jakub Čejka.