Starší žáci přivezli ze západu Čech na úvod pět bodů

V sobotu 9. prosince byla zahájena Žákovská liga, další ročník celostátní soutěže starších žáků, v níž se během šesti turnajů střetne 25 týmů z celé ČR každý s každým. Vždy v jiné destinaci a zároveň právem pro každého jeden turnaj pořádat (Strakonice budou hostit druhý turnaj 20. ledna 2018).

Na úvod Strakoničtí zajížděli na západ Čech, kde byl pořádající Talent Plzeň jejich prvním soupeřem v soutěži. „Domácí se pravidelně umisťují na předních příčkách, přesto jsme do poloviny poločasu dokázali s favoritem držet krok. Za výrazným vítězstvím 25:15 nasměrovala Plzeňské dravost a agresivita na obou stranách hřiště,“ uvedl trenér Roman Nejdl. HBC Strakonice – Talent Plzeň 15:25 (8:12).

Ve druhém utkání Jihočeši po zcela vyrovnaném průběhu smolně remizovali. HBC Strakonice – Sokol Úvaly 19:19 (10:12). V dalším průběhu turnaje pak nejprve jednoznačně přehráli Kopřivnici – HBC Strakonice – KH Kopřivnice 21:14 (10:5) – a výborným výkonem v obraně ve druhé půli otočili utkání s týmem z Prahy – HBC Strakonice – Sokol Vršovice 19:16 (9:11).

„Jsem velmi potěšen návratem Bohumila Máry (zranění) a Matěje Švece do branky. Velmi dobře zahrál Marek Nejdl, výborná spolupráce s pivotem, pochvalu zaslouží střelci. Za důraznou obranu Roman Rejžek. A první zkušenosti sbírají nováčci Matyáš Frčka a Michal Tikal,“ hodnotil trenér Roman Nejdl.

Hráli: gólmani Bohumil Mára a Matěj Švec, Matěj Kosák 18 (5), Adam Beneš 13, Oleh Lysenko 12, Šimon Hůda 12, Marek Nejdl 9 (1), Martin Němec 6 (1), Petr Koudelka 3, Kryštof Lukeš 1, Matyáš Frčka, Michal Tikal, Roman Rejžek.