Starší žáci si na domácím turnaji připsali pět bodů

Ve strakonické házenkářské hale se v sobotu 20. ledna uskutečnilo 2. kolo Žákovské ligy starších žáků. Zisk plného počtu bodů se sice domácím naplnit nepodařilo, přesto trenér Roman Nejdl vyslovil spokojenost s dosaženými výsledky a zejména předvedenou hrou.

Výsledky:

HBC Strakonice – Házená Velká Bystřice 22:22 (11:11)
HBC Strakonice – Cement Hranice 13:23 (6:9)
HBC Strakonice – SK Kuřim 28:20 (15:10)
HBC Strakonice – Házená Mělník 19:13 (6:6)

Turnaj očima Romana Nejdla:

„V úvodním utkání jsme narazili na technicky a fyzicky zdatný tým Velké Bystřice. Po velmi dramatickém průběhu, kdy jsme prohrávali již o čtyři branky, jsme nakonec remizovali 22:22. Hrdinou posledních okamžiků se stal po celé utkání výborný Bohouš Mára, jenž chytil 15 vteřin před koncem sřelu soupeře i dvě (!) dorážky z křídla a pivota.

Ve druhém zápase jsme bohužel nepodali tak koncentrovaný výkon proti Cementu Hranice. Poločasových 6:9 soupeř hned v po přestávce navýšil na 6:12, závěrečných pět minut jsme navíc prohráli 1:6 a celé utkání 13:23. Hraničtí byli důraznější, ale hratelní.

S Kuřimí jsme od úvodních minut potvrzovali roli mírného favorita a pečlivě navyšovali své vedení i s hráči z lavičky na konečných 28:20.

Utkání s Mělníkem zahájili hráči druhého sledu a nevedli si vůbec špatně – poločas byl 6:6. Základní sestavě ve druhé půli pomohla až důrazná domluva při time-outu. Konečný výsledek i přes řadu nepřesností byl 19:13.

Celkové hodnocení? Výborně zachytali oba gólmani, zaujali střelec Filip Joza (přestup z Českých Budějovic), Marek Nejdl za přehled ve hře, Roman Rejžek – vynikající obrana, Martin Němec – kvalitní výkon na levém křídle, Štěpán Kosák – střelecká jistota, Oleh Lysenko – bojovnost. Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovnost, snahu a přístup během celého turnaje.“

Hráli: gólmani Bohouš Mára a Matěj Švec, Filip Joza 19, Štěpán Kosák 13 (5), Marek Nejdl 9, Šimon Hůda 13, Oleh Lysenko 8, Martin Němec 6, Adam Beneš 3, Roman Rejžek 3, Petr Koudelka 1, Kryštof Lukeš 1, Michal Tíkal 1, Adam Novák 1, Adam Andrlík, Matyáš Frček.