Strakonické mladší dorostenky zakončily podzim dvěma domácími porážkami

I. liga mladších dorostenek

Dvěma zápasy v rozmezí pěti dnů uzavřely podzimní část sezony strakonické mladší dorostenky. V 9. kole první ligy v sobotu 26. listopadu doma podlehly Olomouci vysoko 26:39, ve středu 30. listopadu pak v předehrávce 10. kola s Házenou Kynžvart prohrály 28:36. Tečku za první polovinou soutěže tak udělaly pátou porážkou v řadě (mají předehráno i závěrečné 11. kolo). V tabulce jsou na předposledním 10. místě, když uhrály čtyři body za dvě vítězství.

V obou posledních zápasech družstvo od Otavy skóre dotahovalo. Drželo se na dostřel, ale s Olomoucí nezvládlo závěrečných osm minut, kdy byl stav ještě přijatelný 25:31. Jenže ve zbylém čase dal soupeř z Hané osm gólů, Strakonice jediný, čímž skóre narostlo na výrazný rozdíl. Proti Kynžvartu se domácí tým po odskočení Západočešek dostal na dostřel dvou branek, naposledy ve 41. minutě. Poté dal Kynžvart sedm gólů v řadě a ještě neproměnil sedmičku, takže ve 49. minutě byl stav 21:30. Strakonické dívky nakonec stáhly manko na konečných osm branek.

FAKTA

I. liga mladších dorostenek – 9. kolo: Strakonice – Olomouc 26:39 (11:16). Branky: Harantová 7 (3), Benešová, Horažďovská, Švecová 5, Matějková, Kreuzerová 2 – Smetková 10 (1). Rozhodčí: Tůma, Ransdorf. Vyloučení: 3:2. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 3:1. Diváků: 58.

I. liga mladších dorostenek – 10. kolo: Strakonice – Házená Kynžvart 28:36 (14:17).Branky: Švecová 13 (3), Benešová 10, Horažďovská 2, Harantová 1 (1), Matějková, Tůmová 1 – Rampová 11. Rozhodčí: Čapek, Dvořáček. Vyloučení: 2:4. ŽK: 0:2. Góly ze sedmiček: 4:1. Diváků: 54.