Strakonické starší žákyně přivezly z Jihočeského poháru stříbro

Jihočeský pohár starších žákyň

Skvělé a zároveň nečekané druhé místo vybojovaly starší žákyně strakonické házené na Jihočeském poháru, který se konal o víkendu 4. – 5. ledna v Jindřichově Hradci. Skončily tedy jen o stupínek hůře než v loňském roce, kdy turnaj opanovaly. Strakonice z pěti zápasů tři vyhrály a dva prohrály.

Výsledky: HBC Strakonice 1921 – Házená Jindřichův Hradec 9:11, DHK Baník Most – HBC Strakonice 1921 10:8, HBC Strakonice 1921 – Žirovnice 13:12, Lázně Kynžvart – HBC Strakonice 1921 9:16, HBC Strakonice 1921 – Slavia Praha 13:11.

„Vstup do turnaje nebyl kvůli dvěma porážkám úplně povedený. Hlavně první utkání s domácím Jindřichovo Hradcem, v němž se děvčatům střelecky nedařilo. Obrat nastal v duelu proti Žirovnici, který nasměroval tým k následnému medailovému umístění. To, že bude nakonec stříbrné, vyšlo z posledního zápasu se Slavií Praha,“ hodnotil trenér Martin Harant.

Do turnaje zasáhla všechna děvčata. V brance byla Agáta Nárovcová, dále hrály Veronika Vávrová, Nicola Stranerová, Eva Kordíková, Eva Andrlíková, Nela Šulcová, Apolena Klejnová, Eliška Harantová, Tereza Veitsová, Ema Remešová, Michaela Kokrdová, Barbora Levá, Nela Švecová.