Strakonické ženy několika gólovými sériemi rozhodly o výhře v Budějovicích

II. liga žen

Další jihočeské derby tentokrát zvládly. Strakonické druholigové ženy ve středu 13. října předehrávaly svůj zápas 6. kola, ve kterém zamířily na hřiště Lokomotivy České Budějovice. Soupeřky měly dosud na svém kontě dvě vítězství a dvě porážky. Strakonice jejich bilanci převážily na stranu porážek, poradily si s nimi 32:23 (15:14) a jsou průběžně v čele tabulky.

První čtvrthodina byla vyrovnaná, týmy se střídaly ve vedení. Poté převzaly otěže České Budějovice a třemi góly v řadě utekly na tříbrankový rozdíl. Ten držely do 25. minuty, poté se pětkrát v řadě prosadilo družstvo od Otavy a rázem vedlo o dvě branky. Do přestávky z něj domácí tým jednu ukrojil.

Hned po obrátce bylo srovnáno na 15:15, ale hostující hráčky si dvougólový náskok vzaly zpět a od 42. minuty ho začaly navyšovat. Znovu se jim podařilo vsítit pět gólů v řadě a patnáct minut před koncem vedly 25:18. Následně se jim od stavu 20:27 od 51. do 54. minuty opět povedla úspěšná série, tentokrát čtyř branek, a bylo definitivně rozhodnuto. Lokomotiva se pak sice prosadila třikrát v řadě, ale to byla jen kosmetická úprava. Tečku za utkáním udělaly Strakonice.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „V první půli se nám vůbec nedařilo, hráli jsme ve velké křeči. Holky byly ztuhlé, nedostaly se do hry a napáchaly spoustu technických chyb, asi kolem dvaceti. Což bylo hodně! Soupeř hrál takticky, žádná rychlost, ale dával góly. Jeho náskok jsme dokázali stáhnout a poločas jsme nakonec těsně vyhráli. Do druhého dějství už jsme nastoupili se zlepšenou obranou a čtvrt hodiny před koncem bylo rozhodnuto. Kvalita soupeře byla standardní ženské druhé lize, jen Anička Dolejšová předvádí kvalitní hru, ostatní holky asi moc netrénují. My jsme na tom byli lépe fyzicky a zlepšenou obranou jsme domácí převálcovali.“

FAKTA

II. liga žen – 5. kolo: Loko České Budějovice – Strakonice 23:32 (14:15). Branky: Dolejšová 12, Chasáková 4 (1), Farková 2, Tomanová 1 (1), Hauserová, Steierová, Žáková, Kovářová 1 – Schreibmeierová 13 (3), Vávrová 11, Kadlecová 3, Kordíková 2, Drábová, Wollnerová, Plojharová 1. Rozhodčí: Hladký, Šulc. Vyloučení: 3:1. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 2:3.