Strakonické ženy po podzimu vládnou! Souboj o prvenství zvládly suverénně

II. liga žen

Radostný pohled na tabulku si mohou užívat strakonické ženy. Coby nováček druhé ligy první polovinu soutěže opanovaly! A to s náskokem dvou bodů na trojici pronásledovatelů – HC Plzeň, Astra Praha a Sokol Písek B. V závěrečném podzimním vystoupení svěřenkyně trenéra Miroslava Vávry hrály v sobotu 20. listopadu ve šlágru 11. kola s druhou Astrou Praha o udržení prvenství, kdy oba týmy měly shodně bodů.

Vyrovnaný souboj to ale nebyl. Jihočešky od začátku dominovaly a možná až překvapivě lehce dokráčely k vysokému vítězství 33:20 (19:8). Táhly je dvě tradiční střelecké opory, které vládnou této statistice i v rámci celé soutěže – Veronika Vávrová (8 gólů v zápase, celkem na podzim 86 branek) a Simona Schreibmeierová (12 gólů v utkání, celkem za podzim 80 branek).

Po vyrovnaném úvodu Strakonice odskočily ze stavu 7:3 ve 13. minutě na 12:4 na začátku 19. minuty. Další šňůra (čtyřgólová) se jim povedla v závěru poločasu ze 14:7 na 18:7 a první dějství vyhrály jedenáctibrankovým rozdílem. Po změně stran vedly brzy o 13 gólů a chvíli před koncem i o 15 branek, soupeřky dvěma góly jen korigovaly.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Když jsem sledoval rozcvičení Astry, očekával jsem v zápase větší boj. Ale v průběhu utkání jsme jasně dominovali, soupeřky jsme přehrávali po fyzické i herní stránce. Měli jsme lepší obranu i útok, naše hráčky jsou lépe fyzicky vybavené. To rozhodlo. Upřímně jsem neměl strach, že bychom vzhledem k vývoji měli mít problém získat dva body. Co se týče hodnocení celého podzimu, tak vzhledem k tomu, že jsme do soutěže naskočili po covidové pauze, navíc s dorostenkami, nezbývá než být spokojený. Zvlášť když mladé holky ukázaly, že mohou hrát o čelo. Spíš to ale ukazuje na kvalitu soutěže… Ovšem nijak to nesnižuje to, co holky dokázaly!“

FAKTA

II. liga žen – 11. kolo: Strakonice – Astra Praha 33:20 (19:8). Branky: Schreibmeierová 12 (1), Vávrová 8 (3), Plojharová 4, Kadlecová 3, Kordíková, Hanzelínová 2, Drábová, Wollnerová 1 – Hehejíková 10 (4). Rozhodčí: Pražák, Kozler. Vyloučení: 3:3. ŽK: 2:2. Góly ze sedmiček: 4:4.