Strakonické ženy si smlsly na Ústí nad Labem, přehrály ho o 17 branek

II. liga žen

Bez potíží přidaly strakonické ženy do tabulky další dva body. V 9. kole druhé ligy v sobotu 6. listopadu na domácím hřišti jasně přehrály páté Ústí nad Labem 39:22 (16:10) a potvrdily tak vedoucí pozici v soutěži. Hostující tým přijel jen se sedmi hráčkami do pole, navíc věkově starších, takže to byl i generační souboj.

Severočešky držely krok třináct minut, kdy dokázaly srovnat na 4:4. Pak dalo domácí družstvo čtyři branky v řadě, navíc Veronika Vávrová nevyužila sedmičku. Ale náskok domácích narůstal a byl až sedmibrankový, nakonec v poločase byl rozdíl ve skóre šest gólů. V úvodu druhé půle oba celky předvedly dvě tříbrankové série, poté Jihočešky další pětibrankovou a utekly ve 41. minutě na 24:13. Od 46. do 50. minuty daly Strakonice pět branek, soupeřky jen jednu a bylo to 31:17. Od 56. do 58. minuty zaznamenal tým od Otavy čtyři trefy v řadě a opět navýšil rozdíl, který byl na konci sedmnáctibrankový.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Měl jsem ze zápasu trochu obavy, dva týdny jsme kvůli velké marodce netrénovali, holky byly teď na hřišti poprvé. Ale zvládly to. Měl jsem radost z toho, že nám fungovala obrana, ale bylo to dáno i útočnou silou soupeřek, která nebyla taková. Sára Nejedlá v brance pochytala, co měla, to bylo také fajn. Na druhé straně však chytala výborně celý zápas hostující gólmanka Kristýna Hromádková. Nedařilo se nám ubránit souhru hostů s pivotem, v útoku jsme Severočešky ale přetlačili a gól jsme dali, kdy jsme potřebovali. Pokud v příštím kole v Turnově uspějeme i v sedmi hráčkách, protože nebudeme mít k dispozici holky z Třeboně, věřím, že pak potvrdíme první místo i v posledním utkání podzimu doma proti Astře Praha.“

FAKTA

II. liga žen – 9. kolo: Strakonice – Ústí nad Labem 39:22 (16:10). Branky: Schreibmeierová 9 (2), Vávrová 9 (1), Kadlecová 7, Kordíková 5, Hanzelínová 3, Drábová, Wollnerová, Plojharová 2 – Šumová 6 (2). Rozhodčí: Holátová, Knytlová. Vyloučení: 0:1. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 3:3.